Jindřichův Hradec – HC Benešov 8:2

Po první třetině byl již jako v předcházejících dvou utkání stav nerozhodný. Hosté vstoupili do utkání lépe a opět zafungovala play off spolupráce Kaňka – Jonáš a druhý jmenovaný otevřel skóre. Domácí vyrovnali ve dvojnásobné přesilovce, když ránu Zíba od modré ještě Hrubý vyrazil, ale na dorážku Skokana již nestačil.

Do druhé třetiny vstoupili hosté bleskově. Po vyhrané buly Kaňka švihem po jedenácti vteřinách překonal Kubeše. Hosté drželi vedení do poloviny utkání. Poté ale Vajgar třemi góly do přestávky otočil vývoj utkání na svou stranu také díky nedisciplinovanosti hostů, kteří se nechávali vylučovat.

Ve třetí třetině již vládli domácí, přidali hostům na cestu domů další čtyři góly, potřetí nad Benešovem zvítězili a postoupili do finále proti Písku.

„Výše porážky nás mrzí. Do půlky zápasu jsme vedli 2:1, ale poté již rozhodla naše unavenost a nedisciplinovanost. Dělali jsme školácké fauly a domácí nás v přesilovkách trestali,“ smutnil po posledním zápase,“ trenér Benešova Jan Vobecký a krátce zhodnotil sezonu: „S účastí v semifinále jsme spokojeni na nejvyšší úrovni. Kdyby nám někdo řekl před sezonou, že skončíme třetí v play off, tak bychom tomu nevěřili. Tajně jsme sice doufali, ač jsme měli finanční problémy, kádr okolo Michala Kaňky jsme měli dobrý. Musím před kluky, za to co dokázali, smeknout klobouk.“

Branky: 15. Skokan (Zíb, Kupec), 29. M. Dvořák (Kanov, Chmel), 31. Bula (Kanov), 35. Kupec (Kanov), 49. Zíb (Tupý), 52. Voříšek (Hofmeister), 56. Milotínský (Klíma), 57. Klíma (Voříšek) – 5. Jonáš (Bosas, Kaňka), 21. Kaňka (J. Verbík). Rozhodčí: Pokorný – Blažek, Zídek. Vyloučení: 6 x 2 – 15 x 2 + Strnad 2 + 2. Využití: 5:0. Diváci: 965. Třetiny: 1:1, 3:1, 4:0.

HC Benešov: Hrubý – J. Verbík, Srdínko, Bosas, Kaňka, Jonáš – R. Verbík, Kocman, Holánek, Vacek, Suchánek – Bílek, Procházka, Dvořák, Strnad, Drda – Sládek.