HC Trutnov – HC Benešov 2:5

Domácí vlétli do zápasu jako uragán a ve 2. minutě se ujali vedení, když Mikolášek našel Havlíčka, který si pěknou střelou nad lapačku vychutnal gólmana Hrubého. Benešovští se pomalu vymanili z tlaku, vyrovnali hru a v závěru třetiny udeřili. Nejprve Bosas příklepem poslal puk do sítě po přihrávce Jonáše zpoza branky a vzápětí sehráli Jonáš s Dvořákem pěknou kombinaci zakončenou prvně jmenovaným.

Ve druhé části začali domácí opět tlakem. Nejprve nastřelili tyč, ale ve 35. minutě již srovnali skóre, když si Chytráček vzal puk ve svém obranném pásmu, projel kluzištěm a od modré tvrdou střelou propálil Hrubého. Další nápor hosté ustáli a v závěru třetiny opět udeřili. Dvořák našel najíždějícího Bosase, a ten po sóle uklidil puk do sítě – 2:3.

Ve třetí třetině byly šance na obou stranách, ale góly stříleli jen hosté. Nejprve Zeman v závaru vsítil čtvrtou branku Vodních Lvů a v power play, kdy hosté hráli jen ve třech, poslal Jonáš puk beckhendovou střelou přes celé kluziště do trutnovské sítě.

„Hrálo se utkání nevalné úrovně, ve kterém jsme byli na konci šťastnější. O výsledek jsme se dlouho se soupeřem tahali a definitivně jsme zápas zlomili v poslední minutě gólem do prázdné brány, když hráli domácí power play šest na tři. Velmi nám pomohly a uklidnili góly, které jsme vstřelili do kabin a velmi dobře zachytal gólman Hrubý,“ byl po zápase spokojený trenér Benešova Jan Vobecký.

Branky: 2. Havlíček (Mikolášek), 35. Chytráček (Dlab, Pazdera) – 18. Bosas (Jonáš), 20. Jonáš (Dvořák), 40. Bosas (Dvořák), 52. Zeman (Kaňka), 60. Jonáš (Hrubý). Rozhodčí: Pražák – Marek, Žemlička. Vyloučení: 12 x 2 – 9 x 2. Využití: 1:1. Diváci: 150. Třetiny: 1:2, 1:1, 0:2.

HC Benešov: Hrubý – J. Verbík, Zeman, Kocman, Kaňka, Holánek – R. Verbík, Srdínko, Bosas, Jonáš, Dvořák – Bílek, Vejvoda, Strnad (21. Suchánek), Vacek, Drda.

V sobotu 20. února přivítají benešovští Vodní Lvi od 17 hodin na svém ledě v krajském derby Sršně z Kutné Hory.