Kutná Hora – HC Benešov 5:3

První třetina byla plně v režii domácích, kteří zasadili Vodním Lvům dva přesné zásahy. Už po minutě a půl se rozezněla siréna po přesné trefě Nakládala, druhou branku přidal v čase 14:59 Bláha, který vymetl pavučinu v pravém horním růžku Kielusovy svatyně. Jednu branku si připsal i Benešov, a to když v 7. minutě potrestal hrubou chybu v rozehrávce Kutné Hory Strnad, který z otočky pálil do prázdné brány. I šance Bláhy ze 7. minuty, nebo Králíčka z 9. minuty po brance volaly, ale Kielus svými zákroky zahřál malé obecenstvo, které s Vodními Lvy do Hory přijelo.

Do druhé třetiny vlétli domácí jako uragán a hosté jen marně stínovali doslova létající Sršně. Přesto na branku se muselo čekat celých pět minut. Adamec poslal brankovištěm puk Florianovi a ten nemýlil – 3:1. Neutekli ani tři minuty a kutnohorské publikum opět oslavovalo. Obránce Benešova ztratil puk, toho se zmocnil Beránek a mezi betony benešovského gólmana poslal domácí do tříbrankového vedení – 4:1. V dalším střídání se Beránek zapsal mezi střelce podruhé. V přesilovce si najel před Kieluse a backhandem vyhnal brankáře hostů na střídačku – 5:1. Do benešovské branky se postavil Babka a už neinkasoval. Po pětatřiceti minutách zápasu došlo v zadních řadách domácích k další zbytečně ztrátě puku, ten získal Bossas a po samostatném úniku překonal povedeným blafákem Kalouska – 5:2. Těsně před závěrečnou sirénou na konci druhé třetiny napálil Prachař břevno!

Ve třetí třetině se více prosazovali Vodní Lvi, ale jen Dvořák stačil po krásném průniku po pravé straně a lehkým lobem přes Kalouska upravit na konečných 5:3.

„Nehráli jsme špatně, ale domácí stříleli góly a my ne. Od půlky zápasu jsme byli lepší, mohli jsme i vyrovnat, ale z několika šancí jsme dali jen jeden gól,“ smutnil po zápase kapitán Benešova Michal Kaňka, který hrál se sebezapřením po střevní chřipce.

Branky a asistence: 2. Nakládal (Vylíčil), 15. Bláha (Křišťan), 25. Florian (Adamec), 28. Beránek, 31. Beránek (Prachař) - 7. Strnad, 35. Bosas (Kaňka), 53. Dvořák (Verbík, Bílek). Rozhodčí: Stolín - Maštalíř, Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 320. Třetiny: 2:1, 3:1, 0:1.

HC Benešov: Kielus (31. Babka) – Zeman, J. Verbík, Kaňka, Bossas, Jonáš – Srdínko, R. Verbík, Fiala, Dvořák, Jágr – Procházka, Bílek, Černý (21. Nestrašil), Strnad, Burda.