Kolín – Benešov 0:4

Benešovští vstřelili čtyři góly, a to tři v rozmezí dvou a půl minut na začátku zápasu. Nejdříve Kolínští zaspali v obranném pásmu a dovolili Holánkovi vyjet zpoza branky a najít na druhé tyči nepokrytého Bosase, který bez potíží vsítil gól do prázdné branky. Dvě minuty na to se prosadil Kaňka, když vystřelil přes kolínského beka Hanzla a sám si i svou vyraženou střelu dorazil. Po třinácti vteřinách se zase prosadila dvojice Nestrašil Dvořák. Rychlé tři branky rozhodly o osudu utkání. Kolínští pak sice ještě tlačili, ale překonat gólmana Malíka jim nebylo souzeno. Byli na něj krátcí. Naopak hosté ještě na konci po brejku přidali čtvrtou branku Holánkem a domu odjeli se třemi body.

„Do utkání jsme nenastoupili dobře. Hlava jsme na ledě jakoby nebyli. Dělali jsme chyby, které už měsíce neděláme. Bylo to, jako když jsme to hrát zapomněli,“ popsal na úvod kolínský trenér Stanislav Bednář problém svých svěřenců. „Nedostatečně se připravujeme na střely a zejména špatně hrajeme směrem dozadu. Nepomáháme si,“ dodává ale s tím, že to k hokeji patří, že někdy se daří a jindy zase ne.

Upozorňuje ale zároveň na to, že si z toho tým musí vzít ponaučení. Ne to jen hodit za hlavu.

Utkání, ve které Kozlové prohráli 0:4, bylo de facto rozhodnuto už v deváté minutě hry, kdy hosté vedli už 3:0. Během dvou u půl minuty dali tři góly a bylo hotovo. „Myslím si, že soupeře to hodně zasáhlo. Ale těžko říct, jak by se zápas vyvíjel, když by tato situace nenastala. Nám to ale rozhodně pomohlo,“ přiznal asistent trenéra Benešova Ivan Bartůšek.

Podle jeho slov to byla jejich priorita, dostat v Kolíně málo branek. „Máme za sebou pár opravdu nevydařených utkání, kdy jsme inkasovali hodně gólů a naše taktika byla tady hrát ze zabezpečené obrany, což se nám podařilo. Kluci odehráli skvělý zápas, zodpovědně bránili,“ řekl Bartůšek.

Zároveň ale taky připustil, že Kolín má dobrý tým, a kdyby měl malinko víc štěstí, mohli se na výhru mnohem víc nadřít. „Měli jsme víc štěstí, než Kolín, to rozhodlo. Jinak to bylo vyrovnané utkání,“ myslel si po utkání benešovský Bartůšek.

Branky: 7. Bosas (Holánek), 9. Kaňka, 9. Nestrašil (Dvořák) 56. Holánek (Bosas, Kaňka). Rozhodčí: P. Würtherle – Nepomucký, Sekula. Vyloučení: 4:6. Diváci: 410. Třetiny: 0:3, 0:0, 0:1.

Kolín: Blažek – Nedbal, Tondr, Kopecký, J. Morkes, Hanzl, Přibyl, Pýcha – Mejzr, Pospíšil, Malý – Nekvasil, Pomichálek, P. Morkes – Skokan, Kubát, Čtvrtečka – Manhart, Musil.

HC Benešov: Malík – Zeman, Bílek, J. Verbík, Procházka, Vejvoda, R. Verbík – Bosas, Kaňka, Holánek – Jágr, Nestrašil, Dvořák – Kocman, Burda, Jaeger.

Oba celky se potkají v řádném hracím kole znovu už tuto sobotu od 17 hodin na benešovském ledě.