BENEŠOV – ŘISUTY 1:0

Od začátku se hrál urputný boj, který moc krásy nepobral. Domácí se trápí v zakončení a hosté, zraněními a nemocemi zdecimovaní, toho také moc nepředvedli.

A tak jedinou branku zápasu vstřelil Luděk Strnad po přihrávce kapitána Kaňky při signalizovaném vyloučení řisutského hráče.

Ve druhé a třetí třetině se hosté sice snažili vyrovnat, ale defenziva Vodních Lvů, společně s brankářem Matouškem pracovala velmi dobře.

Navíc byli Řisutští nedisciplinovaní a od 51. minuty do konce zápasu hráli v oslabení, i ve třech, ale domácí již gól nevstřelili.

A tak Vodní Lvi postavili na hlavu hokejové rčení: „Když nevyužiješ přesilovku pět na tři, nemůžeš vyhrát.“

„Ze začátku byli hosté lepší, ale potom se hra vyrovnala a nakonec nám stačil jeden gól k výhře,“ oddechl si po zápase kapitán Benešova Michal Kaňka a pochválil obrannou práci: „Hráli jsme dobře dozadu. Dopředu si šance vytvoříme, ale jsme jaloví v koncovce. To se potvrdilo i závěru, kdy jsme neproměnili ani přesilovku pět na tři.“

Branky: 15. Strnad (Kaňka). Třetiny: 1:0, 0:0, 0:0.

Benešov: Matoušek – Zeman, J. Verbík, Jágr, Kaňka, Havlíček – Holada, R. Verbík, Žoha, Vacek, L. Holánek – Dvořák, Srdínko, Strnad, Decsi, Starec.

Ve středu od 18 hodin hraje Benešov na ledě Milevska.