Jindřichův Hradec – HC Benešov 4:2

Od úvodního buly se hrál pohledný a zajímavý hokej. Vajgar šel do vedení ranou Skokana pod víko branky Malíka. Jenže opět zaúřadoval kapitán Benešova Kaňka, který dostal ve 12. minutě pas za hradeckou obranu a mazácky překonal ležícího Kubeše.

Na začátku druhé třetiny propálil Zíb od modré ihned po buly vše, co mu stálo v cestě a dostal domácí opět do vedení. To navýšil v 31. minutě Skokan po hrubce benešovských zadáků. Hosté však nerezignovali a z přesilovky dorazil poskakující puk po brankovišti do sítě Kocman – 3:2.

Ve třetí třetině se snažili Vodní Lvi vyrovnat, ale místo toho inkasovali, kdy se v přesisové hře dostal odražený puk k Dvořákovi, a ten ranou z kruhů po ledě upravil na 4:2. Do hry mohl hosty dostat v závěru Bosas, který ujel v oslabení, ale Kubeš parádním zákrokem vleže uhlídal prostor u své levé tyče.

„Nebyli jsme horším týmem a s ambiciózním Jindřichovým Hradcem jsme sehráli vyrovnanou partii. Hrál se rychlý hokej nahoru dolů. Kdybysme vedli po první třetině 3:1, tak by se nemohl nikdo divit. Během zápasu jsme kromě dvou branek ještě neproměnili pět vyložených šancí a tři minuty před koncem chytil brankář Kubeš Bosasovi samostatný nájezd. Soupeř dělal chyby stejně jako my, ale domácí je potrestali a nás vychytal výborný Kubeš, který byl dnes lepší než Malík. Navíc měli domácí i více štěstí,“ dodal trenér Vodních Lvů Jan Vobecký k utkání a ukázal na trable před zápasem: „Odjížděli jsme bez zraněného Procházky jen s pěti obránci, a tak útočník Kocman hrál beka. V půlce zápasu navíc Suchánek zlomil nůž na brusly, a tak poprvé naskočil junior Sládek, ročník 1991. Byl to šok, přesto kluci hráli dobře a mám z toho dobrý pocit.“

Branky: 8. Skokan (Bula), 22. Zíb (Voříšek, Hofmeister), 31. Skokan (Bula), 46. Dvořák (Tupý, Zíb) – 12. Kaňka (Jonáš, J. Verbík), 35. Kocman (Holánek, Vacek). Rozhodčí: Hejduk – Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 1055. Třetiny: 1:1, 2:1, 1:0.

HC Benešov: Malík – J. Verbík, Srdínko, Bosas, Kaňka, Jonáš – R. Verbík, Kocman, Holánek, Vacek, Suchánek (41. Sládek) – Bílek, Vejvoda, Dvořák, Strnad, Drda.

Druhý zápas se hraje v úterý od 18 hodin v Benešově. „Je to otevřené a klidně můžeme vyhrát,“ věří trenér Vobecký.