HC Benešov – Spartak Pelhřimov 3:4

Arnold Bosas, litevský útočník Benešova, odmítl stát se hrdinou zápasu, když v poslední minutě za stavu 3:4, objel i brankáře, ale puk zasunul neskutečně vedle prázdné pelhřimovské svatyně.

Jinak domácí v zápase tahali za kratší konec, hosté byli rychlejší a po zásluze se dostali do vedení. Rohačík vyslal puk od vlastní modré na domácí modrou, kde ho Tecl sklepl do jízdy Plachému, který po sóle zavěsil. Domácí mohli v první třetině také skórovat, hlavně ve 4. minutě, kdy nejprve Jágr neproměnil únik, vzápětí se střela J. Verbíka otřela o horní tyč a následně Dvořák tečí přestřelil branku. Nebo v 15. minutě si položil Dvořák v přesilovce gólmana Maláče, ale branku přestřelil. Hosté ale za Vodními Lvy nezaostávali, dostávali se snadněji do koncovky, ale střela Kubáta olízla horní tyč branky Malíka, benešovský gólman bravurně vychytal Maříka a Plch zakončil únik golfákem vedle.

V úvodu druhé třetiny se hrál otevřený hokej se šancemi na obou stranách, ale benešovský Kocman po přihrávce Kaňky zamířil do míst, kde stál brankář a v přesilovce nastřelil Nestrašil po přihrávce Kaňky ležící brankářskou hůl, od které se puk odrazil vedle. Na druhé straně Kubát ani Plachý nevyzráli na Malíka. Mezi 27. – 30. minutou ale zaúřadoval Dostál a dvěma góly (procedil puk mezi betony Malíka a po sóle) upravil na 0:3 a s domácími to vypadalo zle nedobře. Bosas sice po nabídce Kaňky snížil, ale půlminuty před koncem druhé části Kubát po přihrávce Maříka prostřelil Malíka.

Ve třetí třetině hosté kontrolovali vývoj a Vodní Lvi moc nekousali. Až v závěru se začalo blýskat před oběma brankami. Nejprve projel domácí J. Verbík celým kluzištěm, ale blafák zakončil vedle a v 55. minutě snížil Kaňka po asistenci Kocmana z přesilovky na 2:4. Vzápětí Tecl po průniku trefil na druhé straně Malíka do masky. V úvodu 58. minuty se říitil Bosas sám na branku, byl podražen, při čemž se zranil i brankář Maláč a chvíli se nehrálo. Hosté posléze hráli ve čtyřech a Kašpar vyhodil za šest vteřin puk do hlediště. Při přesilovce pět na tři nejprve trefil Zeman horní tyč a vzápětí Bosas po nahrávce Kaňky zkorigoval na 3:4. Vyrovnání ale již zmíněný Bosas dvacet vteřin před koncem odmítl, vzápětí na druhé straně se zjevili osamoceni Plachý s Kašparem, ale Malíka nepřekonali.

"Prohráli jsme, protože jsme nedali góly, když jsme neproměnili osm tutových šancí. Dneska to tam prostě nepadalo. V poslední době jsme měli venku spoustu lepších zápasů, ale vyhrávali jsme se štěstím. To nám dneska nepřálo. V závěru jsme zápas zdramatizovali a výsledek 4:4 by byl asi spravedlivější a hrálo se prodloužení. Jenže Litevec Bosas dvacet vteřin před koncem vymíchal i brankáře, ale netrefil prázdnou bránu. Když dá nejlepší útok v lize do 55. minuty jen jeden gól, nemůže vyhrát," povzdechl si dramatické koncovce trenér Benešova Jan Vobecký.

Branky: 32. Bosas (Kaňka), 55. Kaňka (Kocman), 59. Bosas (Kaňka) – 13. Plachý (Tecl, Rohačík), 27. Dostál (Gajda), 30. Dostál (Rohačík), 40. Kubát. Rozhodčí: Nečas – Ruchař, Andrejsek). Vyloučení: 3/5. Využití: 2:1. Diváci: 250. Třetiny: 0:1, 1:3, 2:0.

HC Benešov: Malík – J. Verbík, Zeman, Kocman, Kaňka, Bossas – R. Verbík, Procházka, Dvořák, Jágr, Nestrašil – Vejvoda, Beránek, Jaeger (41. Strnad), Drda, Burda.