FOTO, VIDEO: Vodní Lvi se zakousli pětkrát

Benešov - Po středeční porážce v Litoměřicích klesli Vodní Lvi Benešov ve druhé hokejové lize na čtvrtou příčku. V sobotu 21. února přivítali na svém ledě pátý celek tabulky HC Děčín a porážku odčinili, když pětkrát rozvlnili síť za zády brankáře Zikmunda, navíc gólman Malík vychytal čisté konto

21.2.2009

HC VHS Benešov – HC Děčín 5:0 Foto: Deník/ Pavel Šimáček

HC VHS Benešov – HC Děčín 5:0

Od úvodní buly se Vodní Lvi zakousli do soupeře, vyvinuli obrovský tlak a na ledě to vypadalo, že nehraje čtvrtý s pátým, ale mužstvo ze špičky proti týmu ze spodku tabulky. Domácí dobře bruslili, kombinovali, ale dlouho nemohli rozvlnit hostující síť. V největší šanci Jágr po samostatném nájezdu nepřekonal, ač faulován, Zikmunda. Až na začátku 16. minuty rozjásal benešovský stadion obránce Roman Verbík, který si sjel při přesilovce před branku a dorazil střelu Jaegera do sítě – 1:0. Hosté se bránili zuby nehty, vyráželi na sporadické protiútoky a jen Filipovský z dobré pozice přestřelil. Jinak mohli být rádi, že odcházeli do kabin jen s jednobrankovým deficitem.

Úvod druhé třetiny rozhodl o všem. Benešovskou čtyřgólovou smršť během sedmi minut vedl kapitán Kaňka, který na všechny góly přihrál. Nejprve ihned po zahájení druhé části ujel v oslabení a Kocman z jeho nabídky nadvakrát překonal brankáře. Ve 25. minutě se na konci oslabení Kaňka řítil sám na gólmana, ten ho vychytal, ale dílo dokonal dorážející Vacek. Za dvě minuty vyhrál benešovský kapitán buly a Macek se od modré krásně trefil do šibenice. Smršť ukončil za další půlminutu Kocman po přesilovkové kombinaci, když posledním nabíječem byl opět Kaňka. Hosté vyměnili po pátém gólu brankáře Zámostného za Zikmundu, a ten již za svá záda puk nepustil, i když šance benešovští hráči měli. Jenže několikrát hráli puk až do „kuchyně“, což gólově nevycházelo. Na druhé straně hosté ohrozili Malíka jen Chvátalem.

Třetí třetina se již dohrávala z povinnosti. Děčínští byli smířeni s porážkou a když se dostali před benešovského brankáře, tak pálil Čtverák nad a Chvátal do Malíka, který si nenechal čisté konto vzít. Benešovským většinou chyběla finální přihrávka a když už překonal Jaeger brankáře Zámostného, tak puk do sítě zastavila tyč.

„S výhrou i hrou jsem spokojený. Jen škoda, že jsme v první třetině nedali z tlaku více branek. Je to však dvousečné. Poté co jsme dali na 5:0, tak jsme přestali hrát efektivně s přihrávkou dopředu. Soupeř přijel oslabený o několik hráčů, takže nebyl nebezpečný, kromě toho co jsme mu dovolili, když jsme moc nebránili. Divákům se hokej musel líbit,“ zhodnotil zápas trenér Benešova Josef Kaisr a dodal: „Musíme se během týdne dobře připravit, hlavně v obraně, na Tábor, se kterým hrajeme v sobotu.“

Branky: 16. R. Verbík (Jaeger), 21. Kocman (Kaňka, J. Verbík), 25. Vacek (Kaňka), 27. Macek (Kaňka), 28. Kocman (Kaňka, J. Verbík). Rozhodčí: Württerle – Žemlička, Špůr. Vyloučení: 5x 2 – 8 x 2. Využití: 2:0. Oslabení: 1:0. Diváků: 500. Třetiny: 1:0, 4:0, 0:0.

HC VHS Benešov: Malík – Macek, J. Verbík, Dvořák, Kaňka, Kocman – Pešek, Zeman, Peťovský, Jágr, Novák (47. Hraňo) – Košatka, R. Verbík, Jaeger, Holánek, Vacek.