Roudnice – HC VHS Benešov 3:6

Benešov se ze začátku trápil, čehož domácí využili. Sailer ještě trestné střílení neproměnil, ale Dobiáš se o chvíli později již trefil. Hosté vyrovnali až v 17. minutě Kocmanem. Jenže 19 vteřin druhé třetiny stačilo bývalému sparťanskému kapitánovi Richardovi Žemličkovi, aby rozjásal domácí podruhé. Kocman ale při hře čtyř proti čtyřem opět srovnal. Na začátku třetí části dostal Kaňka poprvé Benešov do vedení. Peškova branka na 2:4, domácí položila. Další góly hostů přidali Zeman a Moravec, domácí Sailer již jen třináct vteřin před koncem uzavřel na 3:6.

„Bylo to hodně vydřené vítězství, protože jsme psychicky nezvládli první dvě třetiny a pustili domácí mladíky do hry. Soupeř bojoval a hrál jednoduše, což nám dělalo problémy. Až gól na začátku třetí části na 3:2 domácí položil, my jsme se dostali do hry a dalšími třemi góly zápas rozhodli. Jsem spokojený jen s výsledkem. Musíme se zlepšit a více se koncentrovat na zápas, protože nás teď čekají tři zápasy s mužstvy se spodku tabulky. Pokud si chceme udržet dobrou pozici, musíme vyhrát a již v úvodu ukázat soupeřům, že jsme favoriti zápasů, jinak se zase budeme trápit,“ zvedá varovný prst trenér Benešova Josef Kaisr.

Branky: 6. Dobiáš (Zenk, Žemlička), 21. Žemlička (Nosek) 60. Sailer – 17. Kocman (Macek), 29. Kocman (R. Verbík), 42. Kaňka (Kocman), 52. Pešek (Zeman), 57. Zeman (Jágr), 60. Moravec (Zeman). Třetiny: 1:1, 1:1, 1:4.

HC VHS Benešov: Malík – Macek, J. Verbík, Kounovský, Kaňka, Kocman – Pešek, Zeman, Dvořák, Jágr, Moravec – Košatka, R. Verbík, Vacek, Jaeger, Peťovský.