VELKÉ POPOVICE – BENEŠOV 5:1

Benešovští hokejisté přijeli do Popovic omlazeni o několik juniorů a dorostenců, kteří předvedli svůj dobrý výkon. Pokud se Benešov udrží v krajské soutěži, má na čem zakládat v dalších letech.
V první části utkání byla hra velmi vyrovnaná s mnoha šancemi na obou stranách. Brankáři však podrželi své týmy a za svá záda nepustili jedinou střelu. Domácí hokejisté však jeli dvakrát sami na bránu, ale své vyložené šance neproměnili.
Druhá část opět přinesla slušný útočný hokej. Diváci se měli na co dívat, hrálo se nahoru a dolů. Pouze však do té chvíle, než domácí vstřelili v polovině utkání první branku. O dvě minuty později udeřili popovičtí hokejisté podruhé a to byl zlomový bod utkání. Hosté se snažili o snížení skóre a otevřeli svou obranu. Toho využili domácí, když během několika minut vstřelili třetí branku a o zápase bylo rozhodnuto.
V začátku třetí části se spíše bránilo a to sedělo zejména Benešovským. Těm se povedlo stáhnout náskok soupeře a snížit na 3:1. To bylo z jejich pohledu vše. Pár minut poté domácí mocně udeřili a během sedmnácti vteřin vstřelili dvě branky a rozhodli o své výhře. Dále se hrálo spíše jen o to, aby se nikomu nic nestalo, to by však nesměl přijít zákeřný faul od benešovského hráče. Ten za svůj faul musel předčasně pod sprchy. Domácí však nevyužili dlouhé přesilovky, a tak utkání skončilo 5:1.
„První třetina byla z naší strany dobře sehraná, s domácími jsme drželi krok a měli i nějaké gólové šance, které jsme bohužel neproměnili. Ve druhé části jsme se trochu trápili. Vybrali jsme si slabší chvilku a soupeř nám dvěma slepenými góly utekl. V poslední třetině jsme snížili na 1:3, chvilku měli i tlak, ale soupeř po čtvrté brance se uklidnil a utkání se dohrávalo," řekl kouč Benešova Jan Srdínko a dodal: „Zklamání je, že jsme nic neuhráli a také, že nerad prohrávám. S klukama pracujeme na tom, abychom se posunuli do vyšších pater. Teď se soustředíme na další zápas. Pro záchranu uděláme maximum a budeme hrát až do konce. Rozhodovat bude každý bodík. Věřím, že to bude lepší a lepší."

Branky a asistence: 30. Jakub Žoha (Danda), 32 Petrželka (Chochola), 35. Moravec (Farář), 51. Chochola (Culka), 51. Culka (Moravec) – 49. Holánek Lukáš (Dvořák). Diváci: 102. Třetiny: 0:0, 3:0, 2:1. Benešov: Štěpánek – Procházka, Hron, Macek, Císař, Šobíšek – Burda, Babický, Starec – Pěkný, Holánek, Kauschitz (Jirků) – Dvořák, Hořejší, Zach.