PODĚBRADY – BENEŠOV 5:7

Dvě třetiny to s benešovskými akciemi vypadalo špatně. Vodní lvi sice hráli s domácími vyrovnanou partii, ale střelecky v koncovce selhávali. Naopak Poděbrady, kteří hrají o play off, jim ukazovaly, jak se šance proměňují a vedly 5:3.

„Rozhárané utkání jsme začali špatně. Sice jsme se snažili vytvořit tlak, ale příležitosti jsme neproměňovali a pak přišlo přečíslení po našich chybách a domácí nás trestali. Soupeř neměl silnou obrannou hru, hodně chyboval, ale my jsme v přečísleních byli v prvních dvou třetinách slabší v zakončení. Když už jsme dali gól, tak nám domácí hned odskočili," povzdechl si kouč Benešova Jan Srdínko.

Do třetí třetiny vpluli Vodní lvi jako velká voda. Babický ihned snížil a tlak hostů narůstal. Vyrovnání bylo na spadnutí, ale dlouho nepřicházelo. Až pět minut před koncem se konečně po střele Císaře zadařilo – 5:5. Hosté vyrovnání nespokojilo a devadesát vteřin před koncem je Hynek dostal do vedení. Domácí se po chvíli dostali do útočné třetiny, odvolali brankáře a vyslali několik projektilů na Štěpánka, ale ten již byl neprůstřelný. Naopak deset vteřin před koncem zblokoval Hynek ránu obránce a následně dovezl puk do prázdné poděbradské branky. Završil tak svůj parádní večer.

„Hru ve třetí třetině jsme ovládali a zaslouženě vyhráli, i když to byly v závěru velké nervy. V poslední půl minutě domácí odvolali brankáře, nám se nedařilo vyhrávat bule, ale při střeleckých příležitostech nás podržel gólman Honza Štěpánek," pochválil Jan Srdínko brankáře a nejen jeho: „I když jsme nebyli kompletní, tak kluci zápas odmakali a předvedli dobrý hokej. Nebylo to snadné a měl jsem obavy, protože někteří vůbec kvůli nemocím, škole nebo pracovním vytížení v týdnu netrénovali a šli rovnou do zápasu."

Záchranu má Benešov v posledních dvou kolech ve své moci. „Udělali jsme další krok k záchraně, ale ještě není konec. Sledujeme sice zápasy Králova Dvora, ale mě jako trenéra zajímá hra našeho týmu a chci aby kluci předváděli dobrý hokej," hlásí benešovský kouč.

Branky: 2:31 Malý (Löffelmann), 7:55 Struhala (Pácal), 17:22 Malý (Struhala, Pácal), 30:25 Šebesta, 36:29 Skokan (Šebesta, Drahoňovský) – 9:04 Babický (Hynek), 30:02 Burda (Hynek), 35:59 Hynek (L. Holánek), 40:54 Babický (Hynek), 54:44 Císař (L. Holánek, Hořejší), 58:30 Hynek (Burda), 59:50 Hynek. Rozhodčí: Švejda – Záhora, Holec. Vyloučení: 2:3. Třetiny: 3:1, 2:2, 0:4.

Vodní lvi Benešov: Štěpánek – Procházka, Hron, Srdínko, Císař, Šobíšek – Burda, Hynek, Babický – Hořejší, L. Holánek, Dvořák – Zach, Holeš.