Stejně jako v předchozím kole i proti Žabonosům vtrhli Rytíři do utkání bojovně a s větší vervou. Snaha byla také záhy odměněna, když v 7. minutě otevřel skóre Slabý. Vzápětí šli domácí do čtyř, hosté se oklepali a hra na ledě se vyrovnala. Hrál se svižný hokej bez zbytečných přerušení a o šance na obou stranách nebyla nouze. Více nebezpečně však působili hosté, kterým se dokonce deset vteřin před koncem třetiny povedlo nastřelit tyčku.

Začátek druhé třetiny zastihl Rytíře myšlenkami snad ještě v kabinách a než se stačili vzpamatovat, srovnal ve 22. minutě Beňovský na 1:1. Na odpověď diváci nečekali dlouho, do minuty vrátil vedení Vlašimi Slabý. Ačkoliv byli hosté možná o chlup lepší, podařilo se Herwigovi zamotat hlavu bránícím hráčům a Trpišovský přidal ve 28. minutě další gól. Dvojí vyhození puku z obranného pásma mimo led poslalo Žabonosy na dlouho do třech, Rytíři však hozenou rukavici nezvedli. Zato hosté se dostali ke slovu posléze po faulu a Mejzr v přesilovce po sérii přihrávek skóroval prakticky do prázdné brány. Domácí opět brzy zareagovali a ve 36. minutě Herwig střelou pod víko zakončil střelecký účet druhé části.

Ačkoliv dvougólové vedení před třetí třetinou v hokeji nezaručuje týmu úspěch, odrazilo se to na hře domácích. Rytíři byli o něco lepším týmem a také měli jistotu v bráně jménem Holánek. Ve 46. minutě po Kronusově asistenci (již 4. v utkání) pojistil vedení Jakub Kučera. Definitivní tečku dopsal za utkáním velmi aktivní Herwig, který svým parádní kouskem potěšil několik stovek diváků.

Ve vlastním oslabení vystartoval jako ohař za kořistí za vyhozeným kotouče, marně stíhán soupeřem. Žabonoský brankář puk za svou bránou zastavil a netuše o vlašimském expresu, namazal kotouč Herwigovi na hůl. Dostat černou placku do zívající brány pak bylo pro elitního útočníka hračka. V čase 49:15 tak domácí vedli 6:2. Snahu hostů o změnu skóre už v čele s Holánkem Rytíři nepřipustili a mohli s diváky oslavit další tříbodové vítězství.

Série domácích utkání Rytířů pokračuje i příští týden, kdy do Vlašimi přicestuje lázeňské mužstvo Poděbrad. Utkání začíná v neděli v 17.30 hodin na zimní stadion ve Vlašimi.

David Turek, Tomáš Vondráček