Michal Rozsíval se nejprve fotil na již dosluhujícím zimním stadiónu ve Vlašimi (nový bude v dohledné době otevřen na stadionu na Lukách) s fanoušky a hokejovými mužstvy Rytířů Vlašim, při čemž samozřejmě nechyběli v dresech Chicaga Blackhawks oba synové a manželka Jana.

Následně se akce přesunula do zámeckého parku, kde již fanoušky dostával do varu při koncertu Michal David.

Krátce po 19 hodině se již asi pět tisíc přítomných dočkalo a Michal Rozsíval společně s Michaelem Frolíkem přinesli ukázat na pódium slavnou trofej, Stanleyův pohár. „Když jsem před dvěma lety přijel s pohárem mistra světa, tak to bylo úžasné, ale tohle je ještě větší. Děkuji, že jste přišli," rozplýval se z velké návštěvy Michal Rozsíval.

Starosta věnoval Rozsívalovi klíč od vlašimské brány

Pozadu nezůstal ani starosta města Vlašimi Luděk Jeništa, jenž měl pro čtyřiatřicetiletého hokejistu překvapení – klíč od vlašimské brány. „Slyšel jsem, že se Michael Frolík stal v Kladně čestným občanem. My ale ve Vlašimi čestné občanství nemáme, ale chceme Kladno trumfnout, a tak jsem pro Michala připravil dárek v podobě klíče od vlašimské brány, která je symbolem Vlašimi a od tohoto krásného parku. Chci, aby se do Vlašimi vždycky a rád vracel," prohlásil starosta a předal Rozsívalovi cennou památku, poděkoval mu a ještě dodal: „Už si nám přivezl ukázat pohár mistra světa, Stanley cup a ještě by to chtělo zlatou medaili z olympiády ze Soči. Jinak ti přeju, aby tvoje kariéra pokračovala nejen dva roky, co jsi podepsal v Chicagu, ale ještě déle a mohl by jsi jí klidně zakončit ve vlašimském dresu."

Na pódiu se následně vystřídali místopředseda svazu českého ledního hokeje Miloslav Šeba a mladí hokejisté Vlašimi, kteří přinesli Michalu Rozsívalovi dres HC Rytíři Vlašim, do kterého se oblékl.

Akce pokračovala autogramiádou a focením se slavnou trofejí, při čemž hrála skupina Keks a na závěr byl v zámeckém parku ohňostroj.