Hosté přijeli do Králova Dvora s užším kádrem. Před vyřazovacími boji šetřili například jasnou brankářskou jedničku Michala Holánka či několik útočníků. Dopředu se tak vysunuli dva beci – Matyáš Zelingr a Tomáš Vondráček - a oba se prosadili hned v první třetině. „Oni ze začátku nebyli špatní, kousali, ale nás podržel gólman. Jejich nápor jsme přežili, pak jsme dali dva rychlé góly a utkání si v klidu pohlídali,“ mínil kouč Vlašimi Zdeněk Procházka.

Rytíři si bez problémů došli pro vysoké vítězství. Dvěma góly se na výhře 6:1 podílel i útočník Ondřej Cerk, který si obě trefy ponechal do závěrečného dějství a pečetil jimi triumf hostů. „Jsem hodně rád, že se chytil, protože nedal osm zápasů gól a byl z toho takový kyselý,“ podotkl vlašimský kouč.

Jeho svěřenci se nyní mohou připravovat na play off, které pro ně startuje už nezvykle brzy. V úterý večer vyjedou na led posledního finalisty krajské ligy – Mělníka. „Chtěl jsem ho. Je takový hokejovější než hvězda,“ uvedl Procházka. Předkolo se hraje na dva vítězné zápasy. První duel se hraje na ledě lépe postaveného týmu, další dva pak hůře umístěný celek po základní části. Vlašim tak bude doma hrát v pořadí druhý a potenciální třetí zápas, tedy v pátek, případně v neděli.

Králův Dvůr – Vlašim 1:6 (1:2, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 17. Veselý (Halfar, Potechin) – 10. Zelingr (Bauer), 16. Vondráček (Pessr), 29. Pessr (Strnad), 48. Cerk (Florián, Kužel), 56. Kořánek (Cerk, Pessr), 59. Cerk (Zelingr, Kronus). Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Rozhodčí: Jaška – Šimral, Zlatohlavý. Diváci: 30.

Králův Dvůr: T. Port (J. Krejčí) — M. Slabý, V. Hříbal, F. Deniger, M. Potechin, J. Veselý, M. Herna — M. Hamada, M. Piovarči, J. Halfar, T. Březina, P. Pánek, J. Pokorný, J. Tuček, P. Hanzlík, J. Krásl.

Vlašim: Y. Baranov (M. Holánek) — J. Pessr, T. Vondráček, L. Kužel, M. Říha, V. Drahoš, M. Zelingr, V. Pessr, A. Kořánek — D. Florián, T. Pessr, O. Cerk, J. Kronus, J. Bauer, J. Filip, L. Strnad.