Vítězná šňůra v play off vlašimských Rytířů skončila. Největší zásluhu na tom měl Navrátil, který už v 18. minutě zkompletoval hattrick a především jeho zásluhou si držela Čáslav náskok. Domácím se podařilo dvakrát snížit, nicméně hosté si vedení pohlídali po celou dobu utkání.

„Těmi výhrami jsme uspali sami sebe. Porážkou jsme se vrátili zpátky na zem,“ řekl trenér Vlašimi Zdeněk Procházka a dodal, že si hosté vyrovnání série zasloužili. „Tentokrát Čáslav víc chtěla, byla hladovější,“ uznal kouč Rytířů.

Hokejisté Vlašimi v zápase proti Čáslavi
Rozjetí Rytíři načali dalšího favorita. V semifinále uspěli na ledě Čáslavi

Domácím dal sice ještě 32. minutě Kratochvíl naději, když snížil na 3:4. Od té chvíle už ale žádný gól nepadl a Vlašim tak v play off poprvé prohrála. „Takový zvláštní zápas. Nic se nedařilo, ba naopak. Všechny puky se odráželi k nim. Ani jsme si nevytvořili tolik šancí, když už jsme je měli, tak nám chybělo štěstí. Dvakrát jsme nedali do prázdné brány, kdy jsme trefili hokejku soupeře, k tomu nedisciplinovanost. Zkrátka se vše nakupilo,“ shrnul Procházka.

Série se nyní za stavu 1:1 stěhuje zpět do Čáslavi. Už v úterý úderem 18. hodiny se bude hrát o mečbol. Kouč Rytířů prohlásil, že tam jede Vlašim vyhrát a následně ve čtvrtém pátečním domácím utkání celou sérii ukončit.

Vlašim – Čáslav 3:4 (2:3, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Pessr (Hejný, Kronus), 18. Kratochvíl (Florián), 32. Kratochvíl (Bauer, Zelingr) – 10. Navrátil (Sladký), 16. Navrátil, 18. Navrátil (Grauer, Barbora), 28. Melovič (Barbora, Navrátil). Vyloučení: 7:9. Využití: 2:0. Rozhodčí: Hruška, Hrčka — Vlasjuk, Borkovec. Diváci: 850. Stav série: 1:1 (5:1, 3:4).

Vlašim: M. Holánek (Y. Baranov) — T. Vondráček, M. Říha, L. Kužel, M. Zelingr, V. Pessr, A. Kořánek, J. Pessr — L. Strnad, T. Pessr, O. Cerk, J. Burda, J. Hejný, J. Kratochvíl, J. Kronus, A. Herwig, J. Bauer, D. Florián.

Čáslav: M. Burda (D. Zelenka) — K. Kulhánek, J. Kůrka, P. Melovič, P. Grauer — O. Krpata, M. Turena, L. Kapec, D. Barbora, J. Sladký, F. Navrátil, R. Zelený, M. Ježek, M. Kundrát, R. Křišťan, J. Florian.