VLAŠIM – BENEŠOV 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)

Velké zklamání panovalo po zápase v kabině Benešova. „Jeli jsme pro vítězství, ostatně to vždy, ale derby s Vlašimí má trochu jiný náboj. Kluci se nechají strhnout, nehrají to, co mají.  Kdybychom hráli z obrany, důrazný hokej a bruslili, tak Vlašim porazíme. My se ale přizpůsobíme a hrajeme co oni,“ nemohl skousnout porážku trenér Benešova Pavel Dvořák a dodal: „Takhle nemůžeme vyhrát, to je nesmysl. Máme natrénováno, musíme hrát agresívně. Zápasy proti Vlašimi jsou pokaždé vyhrocený a vyhecovaný. Je to o hlavách, o výkonu to není.“

Na straně domácího týmu naopak emoce stouply na bod varu. „Kluci si vítězství zasloužili a vybojovali, nedali nic zadarmo. Dobrý výkon. Fakt, parádní derby. Atmosféra super, všechno výborný se šťastným koncem,“ zářil vlašimský asistent trenéra Stanislav Veselý a podotkl: „Potvrdilo se, že když je předzápasový trénink špatný (bylo to něco hrozného), tak v zápase to vypadá dobře.“

Do utkání vlétla Vlašim jako uragán a hned v první minutě se ujala vedení brankou Trpišovského. Svižné tempo udržela první desetiminutovku. Poté se Benešov dostával více do hry a dvěma brankami, ještě loni hráče Vlašimi Duška, obrátil skóre, když při druhé objel branku a zasunul puk do klece dříve, než se přesunul domácí gólman Holánek.

Ilustrační foto
Výhra vykoupená zraněními Holánka a Kaňky

Ve druhé třetině se tentokrát Vlašim postarala o obrat. Během dvanácti vteřin přidala dvě branky, o které se postarali Burda a Kucharčík. Ve 37. minutě zapomněla benešovská obrana na vlastní modré na Soukupa, který byl při nájezdu podražen. Trestné střílení vlašimského hráče gólman Štěpánek vychytal.   Zápasem začaly cloumat emoce, přiostřilo se a trestná lavice nestačila vychladnout.

Do posledního dějství si Benešov přinesl početní výhodu. Vlašim se ubránila až do 53. minuty, kdy v oslabení ujel Polesný a za jeho podražení Benešov dostal výhodu trestného střílení. Tentokrát si benešovský hráč s vlašimským gólmanem poradil a perfektním blafákem zakončený bekhendovou střelou srovnal na 3:3.

Závěr utkání se odehrál ve čtyřech na obou stranách. Třiačtyřicet vteřin před koncem usedl na trestnou lavici ještě benešovský Formánek. Přesilovku 4:3 Vlašimi využila za deset vteřin Veselým. Konečné skóre nezměnily ani oddechové časy, které si vybrali oba trenéři. 

Branky: 1. Trpišovský (Matějka), 29. Burda (Soukup, Holánek), 30. Kucharčík (Matějka), 60. Veselý (Soukup) – 9. Dušek (Mrva, Formánek), 18. Dušek, 53. Polesný (TS). Rozhodčí: Machač, Dundr. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 1200.

HC Rytíři Vlašim: Holánek – Bauer, Čtvrtečka, V. Pessr, Výborný, J. Pessr, Drahoš, Kakos – Matějka, Kucharčík, Trpišovský – Burda, Veselý, Soukup – Bránský, Čtvrtečka ml., Strnad.

HC LEV Benešov: Štěpánek – Rittig, Šmicr, Burian, Janáč, Korvas, Kotýnek, Mrva – Kaňka, Starec, Holeš – Polesný, Kočí, Sládek – Formánek, Dušek, Janák.

Hokejisté HC Rakovník vyhráli v Mladé Boleslavi 5:4 po samostatných nájezdech.
Benešov ovládl lví souboj, za výhru ale krutě zaplatil