Do play off jste se procpali na poslední chvíli. Museli jste porazit doma lídra z Černošic a navíc ještě čekat, jak dopadne Slaný v Příbrami. Jako kapitán jste musel věřit, že to vyjde, ale přiznejte se, bylo to tak?

Nejvíce jsem pochyboval po domácí porážce s Rakovníkem. Měli jsme i těžký los. Na venkovním hřišti zachraňující se Poděbrady a na závěr doma výborně hrající Černošice. Navíc už jsme si nemohli dovolit zaváhání, které v Poděbradech stejně přišlo. Před posledním kolem byly karty rozdány jasně. Věřil jsem tomu, že Slaný v Příbrami nevyhraje a bude záležet jen na nás, zda si vybojujeme prodloužení sezony, což se povedlo.

Po dobré letní přípravě jste asi očekávali v základní části lepší výsledky a dřívější vstup do play off…

Po loňské sezoně a vydařené letní přípravě byla od všech očekávání veliká. Upřímně musím říct, že jako jeden z mála jsem zůstával nohama na zemi a loňskou sezonu nepřeceňoval. Věděl jsem, že nebude nic jednoduchého zopakovat výsledky z minulého roku. Nicméně jsme začali poměrně dobře a od úvodních kol se pohybovali v popředí tabulky. V osmém kole přišla domácí porážka v derby a od té doby jsme se dostali do útlumu, který jsem v životě nezažil. Osm porážek za sebou to nepamatuji. Před vánocemi však přišlo šťastné vítězství v Mělníku, které nás trochu uklidnilo a díky zlepšeným výkonům v novém roce, jsme to dotáhli do play-off.

Čtyři kola před koncem skončil na lavičce František Sládek a mužstvo převzal jeden z majitelů Ivan Bartůšek a ikona klubu Pavel Dvořák. Co se v týmu změnilo?

Trenér Sládek tady odvedl kus práce. Některé věci se podařily zlepšit a jiné méně. Po porážce v derby nám chtělo dát vedení nový impuls a uvolnit atmosféru v kabině před závěrečnými boji. Přišel Pavel Dvořák, kterého všichni hráči dobře znají a někteří s ním ještě hráli. Přinesl nová cvičení a nový pohled na některé herní situace. Je dobré, že je s námi na ledě a může nám názorně předvést, co si představuje.

Jak jste postup do play off oslavili?

Po zápase s Černošicemi jsme měli zamluvené stoly v místním Fortuna baru a poté někteří členové týmu zamířili slavit ještě do víru města.
Do vyřazovacích bojů jste asi nemohli dostat lepšího soupeře. Základní část vyhrály Velké Popovice, které jsou od Benešova kousek, 22 kilometrů. Navíc jste je dvakrát v základní části porazili (9:4 a 4:2), i pro fanoušky to bude kousek. Jste také spokojený, kdo na vás z osmého místa vyšel?
Se soupeřem pro play-off jsem také spokojený. Popovice jsou nedaleko a ještě nám jejich herní styl vyhovuje. Určitě lepší než hrát s Příbramí nebo Vlašimí. Očekávám útočný a kombinační hokej, jako v základní části. Sice jsme je dvakrát v sezoně porazili, ale bude nesmírně těžké to ještě jednou zopakovat. Favorit je jasně daný a my nemáme co ztratit. Ale věříme si a o postup se porveme.

V sobotu začínáte čtvrtfinále od 17 hodin doma. Čím chcete diváky nalákat, aby dorazili do Benešova a ne třeba do Vlašimi, která začíná o půl hodiny později play off s Rakovníkem?

Pro nás je to takové malé derby. Někteří kluci hráli v Popovicích v mládežnických kategoriích a většina hráčů se mezi sebou zná. Pro mě osobně byly Popovice největší soupeř v juniorské kategorii, když jsem hrával v Táboře. Takže o motivaci máme všichni postaráno. Myslím si, že zápasy nebudou nějak takticky svázané a bude se hrát útočný hokej z obou stran. Chceme odehrát kvalitní utkání a navázat na dvě výhry ze základní části.

Vypsal kapitán Lukáš Holánek nějaké sladké nebo tekuté prémie, pokud se postoupí do semifinále?

Prémie už jsem v kabině vypisoval několikrát, naposledy před derby ve Vlašimi. Ještě ani jednou se to nevyplatilo, takže se tentokrát všeho zdržím a rád předám iniciativu někomu jinému.

Kde se zastaví cesta Benešova v play off Krajské ligy?

Krajská liga je tak vyrovnaná, že se může stát cokoliv. I systém play-off nahrává překvapením. Stačí jednou vyhrát a už máte jistotu, že se při nejhorším bude rozhodovat v nájezdech. A to už je loterie. Na Popovice si věříme a chceme jít dál.