Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

V třaskavém derby brali více bodů Rytíři

Benešov – Sedmé kolo krajské hokejové ligy přineslo v sobotním podvečeru třaskavé derby mezi Lvy Benešov a Rytíři Vlašim. Zápas měl před pěknou návštěvou grády, diváci viděli potyčky, zvraty a nakonec i samostatné nájezdy, ve kterých bod navíc brala Vlašim.

26.10.2014

Hokejové okresní derby bylo vypjaté a přineslo kromě kvalitního hokeje i několik potyček.Foto: Robin Novák

LVI BENEŠOV – RYTÍŘI VLAŠIM 4:5 SN

Rytíři vlétli do zápasu jako vichřice. Hned zkraje prověřili benešovského Uhlíka několika střelami, ale ani únik Burdy podél mantinelu ke gólu nevedl. V polovině první třetiny předvedli první větší závar i Benešovští, ale M. Holánek puk pokryl. V 15. minutě se při přesilovce podařilo Fedoročkovi objet domácí klec a jen díky včasnému zásahu obránce nezasunul puk do prázdné brány. Na druhé straně zastavil Janáka na poslední chvíli Výborný.

Na začátku druhé třetiny ujel domácí Hynek, byl faulován, ale trestné střílení jel Holeš, protože Hynek byl zároveň potrestán za vysokou hůl. Nájezd ale zastavil Holánkův beton. Vlašim byla aktivnější, více střílela, ale ve 26. minutě zachytil přihrávku Štětina, přihrál Drdovi, který po objetí branky našel mezi kruhy Holeše, a ten jinak hlavním povolání brankář, otevřel skóre – 1:0. Po obdržené brance pokračovali Rytíři v náporu a v přesilovce vyrovnal T. Kočí střelou k tyči po nabídce Cerka. Hra pokračovala převážně ve třetině domácích, jenže góly do konce třetiny dávali jen Lvi. Ve 32. minutě vyrazil dopředu L. Holánek a po upadnutí vlašimského beka dohráli Benešovští přečíslení tři na jednoho parádně, když Babický tečoval do šibenice přihrávku Hynka. O chvíli později přihrál Štětina na L. Holánka, ten se protlačil před bránu, bekhendem přistrčil kotouč Hynkovi a bylo to 3:1, na čemž nic nezměnili v závěru třetiny vlašimští Cerk s Herwigem.

Vstup do poslední části vyšel lépe Rytířům. Herwigovi stačilo 24 sekund, aby střelou nad vyrážečku snížil na 3:2. Hosté pokračovali v aktivitě, ale střelu T. Kočího vyrazil Uhlík ramenem. Na druhé straně vyhrál v souboji bratrů Holánkových brankář Michal. Ve 49. minutě bylo vyrovnáno, když V. Kucharčík po přihrávce Čandy vybruslil před bránu a trefit mezeru mezi betony Holánka. Rytíři šli za výhrou, dostali forčekinkem Lvy pod tlak a po několika závarech minutu před koncem vsítil Martin Kakos, z dorážky střely Fedoročka, čtvrtý gól. Lvi ale nesložili zbraně, sebrali zbytky sil, o chvíli později Lukáš Holánek po nabídce Babického již svého bratra Michala překonal a šlo se do nájezdů.

V těch domácí Štětina a Tichý nevyzráli na M. Holánka, naopak Jaeger a Cerk nájezdy proměnili, a tak Vlašim brala bod navíc.

„Hrálo se derby se vším všudy – nasazení, vyloučení, potyčky, kvalitní hokej z obou stran podpořený zákroky brankářů, slušný zápas krajské ligy před skvělou návštěvou. V zápase jsme většinou vyhrávali, do třetí třetiny jsme šli za stavu 3:1 a chtěli výsledek udržet. Jenže jsme najednou dvě minuty před koncem prohrávali 3:4. Kluci však sebrali zbytky sil a kapitán Holánek vyrovnal, když pokořil svého bratra v brance Vlašimi. Nájezdy jsme nevyřešili dobře. Klukům musím poděkovat, že se za nepříznivého stavu dokázali ještě zvednout, zápas splichtit, a tak získat alespoň bod," děkoval hráčům asistent trenéra Benešova Ivan Bartůšek, jenž ještě pochválil útočníka Jirků, který okresní derby odehrál na pozici obránce.

„Byl to vyrovnaný, celkem slušně hraný zápas v dobré atmosféře, kterému remíza asi sluší. Sice bylo hodně vyloučených, ale za běžné fauly, žádný masakr. Byli jsme chvílemi lepší, ale domácí hráli dobře takticky, nikam se nehrnuli a podnikali brejky, ke kterým jsme jim dali prostor. Po dvou třetinách jsme prohrávali sice 1:3, ale podařilo se nám stav otočit, avšak v závěru jsme inkasovali hloupý gól, ale to se prostě někdy stane. Dva body jsou pro nás dobrý," dodal po derby trenér vlašimských Rytířů Josef Jeništa.

Branky a nahrávky: 26. Holeš (Drda, Štětina), 32. Babický (L. Holánek, Hynek), 37. Hynek (L. Holánek, Štětina), 60. L. Holánek (Babický) – 28. T. Kočí (Cerk), 41. Herwig (Cerk, Výborný), 49. V. Kucharčík (Čanda), 59. Martin Kakos (Fedoročko), rozh. nájezd Jaeger. Rozhodčí: Hruška – Lohr, Nevařil. Vyloučení: 11:7 + neproměněné TS (BN). Využití: 0:1. Zásahy brankářů: Uhlík 52 – Holánek 23. Diváci: 510. Třetiny: 0:0, 3:1, 1:3.

HC Lvi Benešov: Uhlík – Šmicr, Hron, Jirků, Stejskal – Hynek, L. Holánek, Babický – Janák, Starec, Tichý – Drda, Štětina, Holeš.

HC Rytíři Vlašim: M. Holánek – Horálek, Výborný, Varačka, Vondráček, Martínek, Kotýnek, Jerman, Máčala – T. Kočí, Herwig, Cerk – Martin Kakos, Burda, Fedoročko – Slanina, Čanda, Jaeger, – M. Kočí, V. Kucharčík, D. Kucharčík.

Pro Jakuba Pustinu je Vlašim srdeční záležitost

Vlašim – Vlašimský zámek bude ve čtvrtek 19. října patřit opernímu zpěvu. Od 19 hodin zde vystoupí pěvec Jakub Pustina a vítězové Mezinárodní pěvecké soutěže v operním zpěvu Jihlava 2017. Kromě Vlašimi budou mít podobnou příležitost už jen posluchači v Pelhřimově, Kuřimi, Dolní Cerekvi a Kraslicích.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze ZŠ Netvořice a ZŠ Krhanice

Benešov - Představujeme vám dvě třídy ze ZŠ Netvořice a ZŠ Krhanice.