Doslova zjevením byly výkony obránce Jakuba Husy. Třiadvacetiletý zadák si před Kolínem zahrál stejnou soutěž už v Prostějově a jako odchovanec Bílých Tygrů z Liberce také v Benátkách. Sezonu, v níž by zaznamenal deset gólů a dvaadvacet asistencí, ale nepamatuje. Produktivnějšího beka neměl žádný ze soupeřů.
Nebyl přitom jediným postrachem v dresu kozlů. Devětadvacetiletý kapitán David Šafránek se bilancí 21+18 zařadil mezi šestici hráčů s nejvyšším počtem branek a asistencí. Mezi střelci se s prostějovským Petrem Mrázkem dokonce podělil o druhé místo za Ladislavem Bittnerem, který v třebíčském dresu posunul své sezónní maximum na 25 gólů.
V průměru bodů na zápas Šafránek ještě překonal své povedené sezony ve Slavii, kam si z tehdy ještě druholigového Kolína v minulosti odskočil. Mimochodem, právě na dobře známém ledě v Edenu se blýskl svým jediným letošním hattrickem.
V průměru téměř pod každým třetím gólem z celkového počtu 97 kolínských úspěchů byl asistencí podepsaný Zdeněk Král. Lepší byl v tomto směru pouze celkový král produktivity, kterým byl litoměřický Matěj Beran (17+35).

Kladenští Rytíři letos v individuálních statistikách tolik neexcelovali, nicméně jednu kategorii ovládli suverénně. Jde o ceněnou statistiku účasti na ledě při vstřelených a obdržených gólech – tedy plus/minus. Jednoznačně nejlepším hráčem soutěže byl Američan Zach Frye s bilancí +28. A hned na druhém místě skončil Ondřej Mikliš s +23.
Frye ukazoval od začátku sezony, že je zdaleka nejlepší kladenskou posilou do zadních řad. První Američan v historii klubu výborně bruslí, je silný v soubojích, umí rozehrát i zakončit. Komplexní hráč nevyhrál statistiku plus/minus náhodou.
Ve dvojici ho výborně doplnil šumperský odchovanec Mikliš, který hrál dříve vypjaté bitvy proti Kladnu (za Prostějov), ale letos ho Sparta uvolnila Kladnu, které si nad tímhle hráčem mnulo ruce.
Zajímavé je, že kladenští hráči vyhrávají statistiku +/- ve druhé nejvyšší soutěži docela často. Před třemi roky se to povedlo Petru Štindlovi (+31), v sezoně 2015/16 to byl Vítězslav Bílek (+36), a když hrálo Kladno první ligu jednu sezonu v úvodu století (2002/03), ovládl tuhle statistiku další jeho borec Patrik Fink (+18).
V kanadském bodování skončil Nicolas Hlava jako nejlepší útočná posila klubu osmý s 36 body (16+26), Tomáš Plekanec je za 34 bodů (15+19) devátý. Mimochodem Jaromír Jágr skončil s bilancí 2+10 v devatenácti zápasech na 164. místě. Formu však směřuje na play off.
Výkony brankářů statisticky nebyly žádnou slávou, přitom na ně Rytíři tak jako jiné kluby budou v play off spoléhat. Andrej Košarišťan skončil podle úspěšnosti zákroků až jedenáctý (90,77%) a Adam Brízgala dokonce až čtrnáctý (90,46%).
Na druhou stranu to nejsou vzhledem k leckdy děravé obraně úplně špatná čísla stejně jako průměry obdržených branek, které mají oba borci těsně nad hranicí dvou gólů – Košarišťan 2,33, Brízgala 2,21. Pro ilustraci ještě čísla kolínské jedničky Martina Sejpala: úspěšnost 88,03%, průměr 4,25.

Benátky, které do soutěže zapojily po Litoměřicích druhý nejvyšší počet hráčů (44), nakonec měly bodového lídra ve Vojtěchu Jirušovi (10+8). Mezi všemi hráči v soutěži to ovšem stačilo až na umístění v deváté desítce.
Devatenáctiletý syn hlavního trenéra liberecké farmy ovládl týmové pořadí před Adamem Dlouhým (7+10), který zakulatil počet svých startů v soutěži na tři sta.
Maskovaných mužů protočili u Jizery hned šest.O největší porci zápasů se téměř rovným dílem podělilo trio Žejdlík, Pařík, Král. Nejlepší čísla si z interního minisouboje odnesl první z nich s úspěšností 90,10 procenta a průměrem rovných tří branek.