BENEŠOV – MĚLNÍK 3:1

Lvi začali svižně a během prvních pár okamžiků dostali hru do kvalitního tempa. Nutno říci, že k tomu dopomohla obě mužstva. Mělník, jak je u něj zvykem, přivezl kvalitní tým. První šance hostů likvidoval skvělý brankář domácích Uhlík.

Svou sílu Mělník naplno ukázal v páté minutě, kdy byl vyloučen benešovský Janák za sekání. Hosté nepustili domácí skoro celé dvě minuty ze třetiny a ti jen díky výborně chytajícímu Uhlíkovi oslabení ubránili. Následně zahrozili i domácí, ale Janákova ani Bursíkova střela z dálky hostujícího Vokurku překvapit nemohla. Hrdina večera Uhlík na druhé straně zlikvidoval pokusy Havla. Po první třetině na světelné tabuli svítil nerozhodný bezbrankový stav.

Kdo se zdržel o přestávce v bufetu, byl zřejmě rozmrzelý z toho, že nezaregistroval první branku utkání. To v první minutě po centrované nahrávce navrátilce Fedoročka, převzal puk na útočné modré Holeš a následně střelou z úhlu překonal hostujícího brankáře - 1:0. Gól pomohl domácím zvýšit tlak na hostující tým a připravit si šance, které však nedokázali proměnit. Pokus Starce lapil brankář Vokurka, pumelice Bursíka těsně minula branku a Fedoročkova střela neměla brankové parametry. Ve 28. minutě šel na trestnou lavici Císař a dopomohl tak mělnickým udělat něco s výsledkem a dostat se zpátky do zápasu. Jak již hosté ukázali, přesilové hry jsou jejich specialitou a potvrdili to i v této výhodě. Domácí ale bránili obětavě a urputně, a brankář Uhlík vše pochytal. Práci měl zejména s agilním Havlem. Od této chvíle měli více ze hry hosté, Benešov jim k tomu pomohl řadou nepřesností a touhou vsítit druhou branku. To vyústilo v několik přečíslení hostů, které však Mělník nezužitkoval. Obětaví Lvi nakonec dovedli druhou třetinu ke konci s nejhubenějším možným náskokem.

Jak skončila druhá třetina, tak začala třetina třetí. Mělník začal náporem a domácí prakticky nepustil první tři minuty na dostřel Vokurkovi. Benešovu pomohla přesilová hra, kterou jim daroval krosčekující Cicvárek. Pro Lvy ale neskončila úspěchem v podobě branky, ale podařilo se jim seskupit šiky na závěrečných deset minut. Uhlík držel jednobrankový náskok. Havel i Příhoda zkoušeli jeho pozornost hned dvakrát. Po řadě sporných zákroků si hlavní rozhodčí v čase 52:21 vybral ten nejnenápadnější. Vyloučil domácího Babického za nedovolené bránění. Mělník přichystal domácímu Uhlíkovi dvouminutové cvičení ve vlastním brankovišti. Brankář Lvů lítal v brankovišti jako pověstný hadr na holi. Úspěšně. Babický se vrátil na led, ihned se zapojil do hry v útočném pásmu, za brankou našel Holeše, ten vybruslil před branku, nahrával do brankoviště, kde si Ondra Fedoročko našel své místo a překonal bezmocného Vokurku - 2:0.
Pět minut do konce a vedení dva nula, to už pro Lvy vypadalo velmi nadějně. Mezitím však dostal Kotýnek dvě minuty za krosček, Holeš nadto osobní trest. Mělník využil přesilovou hru po třiceti vteřinách. Příhoda našel Radka Nového a ten záhadným způsobem vzal Uhlíkovi čisté konto - 2:1. Drama vrcholilo, hosté odvolali brankáře, ale Benešovští nechtěli zažít další ztrátu bodů v posledních minutách. Bránili obezřetně a šest vteřin před koncem  Janák tečoval střelu Kočího a rozhodl tak o tom, že tři body zůstanou v Benešově - 3:1.

„Hrál se vynikající hokej. Mělník měl ohromnou kvalitu. Bylo to první představení mého týmu, se kterým jsem spokojen. Nikdo se neuchyloval k faulům a šarvátkám. Hráli jsme náročný hokej a odměnou jsou nám tři body, „ byl po zápase velmi a konečně spokojený s výkonem svých oveček trenér Benešova František Sládek.

Branky a asistence: 21. Holeš (Fedoročko), 56. Fedoročko (Holeš, Babický), 60. Janák (Kočí, Starec) – 59. Nový (Příhoda). Vyloučení: 5:2, navíc Holeš (B) 10 minut + OT. Diváci: 150. Třetiny: 0:0, 1:0, 2:1.

HC LEV Benešov: Uhlík – Kotýnek, Šmicr, Stejskal, Rod, Janáč, Císař – Janák, Kočí, Starec – Babický, Fedoročko, Holeš – Šobíšek, Kucharčík, Bursík.

MICHAL HOLEŠ