V ledním hokeji bude Středočeský kraj zastupovat čtrnáctiletý Matyáš Zelingr z Vlašimi, jenž ale v současné době hájí barvy Kladna. Středočeský kraj otvírá sedmičlennou skupinu B v Havlíčkově Brodě v pondělí 20. ledna v 8 hodin proti Ústeckému kraji. O konečné umístění se hraje ve čtvrtek 23. ledna.

V rychlobruslení (jede se v bruslích na hokej) naskočí do her mladší žákyně, dvanáctiletá Nikola Dýcková z Načeradce, která jinak hájí barvy hokejové Vlašimi. „Holky na hokej na olympiádu nebraly, navíc tam jel ročník 1999 a Nikola je 2001. Na Středočeském kraji dělali výběr hokejistek pro rychlobruslení. Tak jsme se tam přihlásili a přijelo jen osm holek. My jsme absolvovali jen jedno soustředění, protože si Nikola poranila kotník. To ale stačilo paní Janečkové, která dávala dohromady Středočeský kraj, aby jí vzala, protože umí dobře bruslit. Do poslední chvíle jsme ale nevěděli, jestli se uzdraví," říká otec Karel, který neví, co může od dcery v rychlobruslení očekávat.

Stejné tratě pojede z Benešova i starší žák, třináctiletý Radek Procházka (ročník 2000), jenž hraje hokej od páté třídy za Spartu Praha. „Jelikož Radek nemohl hrát jako hokejista za Středočeský kraj, tak byl nominován na rychlobruslení. Byli jsme na čtyřech trénincích, ze kterých se probojoval až na olympiádu," popsal otec Radek, kapitán hokejistů Benešova, jak se syn dostal na olympiádu a chce se jet podívat na zahájení a závody.

Dýcková i Procházka se představí ve čtyřech závodech. Ve středu 22. ledna v jednotlivcích – 111 metrů (1 kolo) – super sprint a na 500 metrů (4 až 5 kol). Ve čtvrtek 23. ledna zakončí svoje účinkování na hrách závodem na 333 metrů (3 kola) a štafetami.