Hokejisté Benešova vstoupili do sobotního duelu s hodně redukovanou sestavou. „Do zápasu jsem nastoupili bez pěti hráčů základní sestavy. Z různých důvodů jsme je neměli k dispozici,“ poznamenal benešovský Michal Kaňka.

Jeho tým měl i přes tuto skutečnost dobrý vstup do zápasu, po první třetině vedl 2:1a po druhé třetině 3:2. Lvi měli utkání dobře rozehrané. „Dá se říct, že jsme byli trochu lepší. Drželi jsme si náskok,“ konstatoval Kaňka.

Benešovská cesta za třemi body do tabulky se začala komplikovat hned v úvodu třetí části, kdy vyrovnal domácí Pavel Husarik. Ještě hůře pro Lvy bylo ve 48. minutě, kdy inkasovali dva góly z holí Tomáše Práška a Pavla Husarika. „Utekl nám začátek třetí třetiny, z prvních třech šancí nám dal soupeř tři branky, což nás položilo. Pak jsme se už do tempa zápasu nedostali,“ smutnil Michal Kaňka.

Domácí Kralupy nad Vltavou se ve třetí periodě prosadili celkem pětkrát a nakonec vyhráli 7:3. Podle Michala Kaňky tento výsledek nereflektuje dění na hrací ploše. „Během prvních dvou třetin jsme měli a mohli dávat více branek a mohli jsme mít výraznější náskok před třetí třetinou, která se nám vůbec nepovedla,“ uzavřel Kaňka.