„Začali jsme velmi dobře a v 15. minutě vedli 3:1. Potom jsme se ale nechali zbytečně vyloučit do tří a čtyř a soupeř vyrovnal. Dostali jsme jako u nich všech tři branky v oslabení,“ zlobil se benešovský stratég a kroutil hlavou: „Zkušené mužstvo jako jsme my, by mělo třetinu dohrát za stavu 3:1.“
Do druhé části nastoupil do benešovské branky Malík místo nepříliš jistého Babky. „Malík nás podržel, hlavně ve druhé třetině při nájezdech, když byl soupeř lepší,“ pochválil trenér náhradníka, který nepustil za svá záda ani jeden kotouč a výraznou měrou se zasloužil o výhru.


Ve třetí třetině bylo na domácích hráčích vidět, že nechtějí o výhru přijít, padali do střel a dřeli, což jim nakonec kýžený plný bodový zisk přineslo, i když hosté hodně kousali. „Třetí třetina byla o bojovnosti a srdíčku. Výhra byla vydřená a hráči zasluhují pochvalu,“ poděkoval mužstvu Josef Kaisr.
Hokejisté České Lípy se předvedli ve velmi dobrém světle a hodně Benešovu zatápěli. „Soupeř hrál dobře, útočníci rychle bruslili, což nám dělalo velké problémy. Po získání puku šli hned do protiútoků a přečíslovali nás. Musíme se po svátcích zase dostat do zápasového tempa. Pořád jsme naladěni tréninkově a chceme hrát jen dopředu. V obranně moc neobsazujeme hráče, z toho plynnou šance a góly soupeřů,“ ví kouč, kde mužstvo trápí Achillova pata.


Kuriozitou zápasu bylo, že ve třetí třetině nastoupivší Roman Verbík ihned při šanci zlomil hokejku a neměl jinou. A tak si se svým bratrem Romanem při střídání hokejku předávali jako štafetový kolík. „Budeme muset asi nějaké hokejky koupit, ve skladu je prázdno,“ pousmál se trenér.


V sobotu 10. ledna zajíždí Vodní Lvi do Jablonce nad Nisou. „Soupeř je kousek před námi, takže očekávám hodně těžký zápas. Soutěž je vyrovnaná, může vyhrát každý s každým a zápasy jsou mnohdy o momentální formě a štěstí,“ očekává kouč náročný zápas, který ale předem nevzdává.