Žabonosy – Benešov 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Od začátku hosté na ledě dominovali a domácí nenechali ani chvíli vydechnout, natož pomýšlet na úspěch. Skóre otevřel v první třetině Fedoročko, ve druhé přidal Benešov další tři góly a uzavření skóre měl v závěrečné části na svědomí Sládek. Po zápase tak mohli Lvi slavit výhru a brankář Štěpánek vychytanou nulu. „Chytal parádně a nevypadl mu ani puk,“ pochválil gólmana Dvořák a dodal k týmu: „Perfektně odbráněný zápas, aktivní obrana, dopředu také výborné. Prostě šlapalo všechno. Nebyl nikdo, komu bych mohl, něco vytknout.“

Kouč Lvů dal hráčům o vánoční přestávce více volnosti, což se mu nakonec vyplatilo, protože toho hráči nezneužili, naopak. „Kluci se věnovali rodinám nebo byli na horách, což je logické. Až první týden v lednu jsme trochu víc potrénovali, aby se kluci cítili dobře a vyplatilo se nám to,“ pochvaloval si Pavel Dvořák, jenž nemusel hráče převažovat, že by o volnu nabrali kila: „To si musí hlídat sami. Pokud přiberou, tak se budou cítit na ledě špatně, což ví.“

Benešovský kouč má radost ze skoro vyprázdněné marodky, kde zůstává jen kapitán mužstva Lukáš Holánek. „Chybí hodně. Po sundání sádry ho noha stále bolí, i když rehabilituje. Rád bych ho uvítal na play off, ale jsem spíše skeptický,“ smutní trenér Benešova při vzpomínce na zraněného kapitána.

V sobotu 13. ledna hraje Benešov opět na ledě soupeře, tentokrát do Mladé Boleslavi, kterou doma porazil 5:4. „Doufám, že předvedeme stejný výkon jako s Žabonosy,“ přeje si trenér Benešova Pavel Dvořák.

Branky a nahrávky: Dušek 2, Fedoročko, Starec, Sládek.

HC LEV Benešov: Štěpánek – Fedoročko, Rittig, Kaňka, Holeš, Dušek – Stejskal, Kotýnek, Starec, Formánek, Janák – Burian, Janáč, Polesný, Kočí, Sládek – Mrva.