Štěpánek musí Maňase budit se sna

Benešov – Druhý celek krajské ligy z Benešova přivítal v malém derby osmé Velké Popovice a nakonec vydřel všechny body, pokud by ale nebyl v brance čarující Jan Štěpánek, nemuselo tak být. „Byla to ubojovaná a upracovaná výhra, na čemž měla podíl i naše obrovská nedisciplinovanost při vyloučeních,“ dodal k utkání trenér Lvů Pavel Dvořák a podotkl: „Na druhou stranu je lepší ubojovat 3:2, když se vám herně nedaří, než vyhrát 6:1. Takhle půjdeme s pokorou do dalšího zápasu.“

3.12.2017

Krajská liga: Benešov - Velké Popovice 3:2. Foto: Wlada Novotný

HC LEV BENEŠOV – VELKĚ POPOVICE 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Do zápasu vlétli hosté jako uragán a Štěpánek musel být ve střehu. Jenže ve třetí minutě předvedli domácí první akci a hned se radovali. Starec našel za brankou Kaňku, ten naservíroval Holešovi, a kapitán Benešova prostřelil první domácí střelou Žingora. Poté se hra srovnala, ale hosté byli nebezpečnější, překvapivě nejvíce v domácích přesilovkách, ale Medřický, Petrželka, Freisler a Morava je neproměnili. „Tak, jak se scházíme na tréninky, tak je za pět minut nenacvičíme. Loni jsme je nacvičovali třeba tři čtvrtě hodiny a dávali jsme góly,“ posteskl si kouč Benešova na adresu přesilovek.

Hosté dokonce dopravili puk do sítě, ale Krejčí si evidentně zahrál na fotbalistu a sudí to viděl, takže gól neplatil. Na druhé straně předvedl dva parádní bodyčeky Burian, což trenéra potěšilo. „Takhle by měli hrát všichni, aby si získali respekt, poté už se soupeř bál a radši uhnul,“ pochválil beka Dvořák a ještě poznamenal: „Někteří to hrají v rukavičkách, pomalu by mohli mít soudek na krku jako záchranářští psy.“

A když ani Dušek, Burian šance neproměnili, šlo se do kabin za stavu 1:0.

Druhá třetina byla z pozice Benešova špatná, domácí zbytečně faulovali (viz Stejskal), dvakrát hráli v šesti a kapitán Holeš se zbytečně zlobil a jezdil po ledě za rozhodčími jako čertík. A tak hosté dvě nabídky, Branišem a Nejedlým, využili. Štěstí pro Lvy, že Formánek mezi góly vtěsnal svoji navštívenku pod víko a nebýt Štěpánka, mohlo být po zápase. „Byla to nedisciplinovanost, protože být čtrnáct minut na trestné lavici, tak nemůžeme nikoho přehrávat. Potom nám v závěru chyběly síly,“ zlobil se trenér Benešova na své svěřence.

FANTASTICKÝ ŠTĚPÁNEK

Ve třetím dějství byly šance na obou stranách, ale jediný puk, který přešel do sítě, byl v 50. minutě po teči Buriana střely Rittiga z domácí přesilovky.

Za chvíli byli hosté blízko vyrovnání, ale Štěpánek předvedl skvostný zákrok, když zázračně vyrazil lapačkou puk, po střele Maňase do prázdné branky. „Ani nevím, jak jsem to chytil. Už jsem se otáčel na hráče, jak střílí do prázdné brány, ale nevzdal jsem to, dal jsem tam ruku a kouskem lapačky puk vyrazil,“ popsal zákrok hrdina a trenér Pavel Dvořák dodal: „Byl to zákrok na vylití sochy. Takový se povede jednou za sezonu, někomu ani za život ne. Na druhou stranu by si měl útočník nafackovat, co tam předvedl.“

V závěru už Lvi výhru udrželi i v krátké power play Popovic. „Výhru jsme ubojovali. Vyzdvihuji gólmana Štěpánka, Buriho (Buriana) a Michal Kaňku, který pro zdravotní problémy týden netrénoval a nakonec zápas zvládnul,“ pochválil trio Pavel Dvořák.

Branky a nahrávky: 3. Holeš (Starec, Kaňka), 25. Formánek (Rittig), 50. Burian (Rittig) – 24. Braniš (Morava), 34. Nejedlý. Vyloučení: 8 x 2 – 8 x 2, navíc 2 + 2 Burian (Bn). Využití: 1:2. Diváci: 300.

HC LEV Benešov: Štěpánek – Rittig, Burian, Šmicr, Stejskal, Kotýnek, Korvas – Kaňka, Holeš, Starec – Polesný, Mrva, Kočí – Formánek, Dušek, Janák.