RYTÍŘI VLAŠIM – PŘÍBRAM 4:5

Ledová sprcha pro Vlašim přišla už po 44 vteřinách. Nahození hostujícího Martínka sklepl Kadič, čímž překonal dva vlašimské obránce, vybídl Šmejkala ke skórování a ten nepohrdl. Branka hosty nastartovala, drželi výhradně puk, dostali domácí pod tlak a mohli několikrát skórovat, ale Holánek rytíře podržel. A tak udeřilo na druhé straně, když z přesilovky Varačkovo nahození tečoval Cerk za záda bezmocného Kořínka. Potom ještě Vlašim promrhala přesilovou hru pět na tři.

Ve druhé třetině pokračovala převaha Příbrami a během chvíle vychytal Holánek dva samostatné nájezdy. Ve 28. minutě po akci hostů tři na jednoho zalehl puk na brankovišti Matějka, bylo nařízeno trestné střílení, které Mácha proměnil. Jenže vedení hostů netrvalo dlouho. Herwig získal v rohu puk, poslal ho mezi kruhy na Martínka, ten přihrál před bránu Máčalovi, který hned puk vrátil na Martínkovu hůl a po parádní akci byl přesunující gólman Příbrami bez šance – 2:2. Vzápětí byl vyloučen potřetí příbramský Matouš. Nejprve v oslabení hosté docílili branky, kterou ovšem rozhodčí neuznal pro postavení hráče v brankovišti. Ještě v přesilovce zakončil Matějka tečí kombinaci Martina Kakose s Markem Kočím a Vlašim šla do vedení 3:2. Z vedení se rytíři radovali jen do 39. minuty, kdy přísné vyloučení Výborného potrestal Mikeska.

Hned zkraje třetí třetiny šli domácí opět do čtyř, Mácha si vybruslil před bránu a zasunul puk pod lapačku ležícího Holánka – 3:3. O pár vteřin později už zvedali hosté ruce nad hlavu, ale Holánek jim zkazil radost, když fantasticky vleže zachytil do lapačky puk směřující do branky. Rytíři se snažili o vyrovnání, ale hosté většinou akce přečetli nebo zasáhl Kořínek. Největší šanci spálil Matějka, jehož střelu po souhře Herwig – Martínek vyrazil příbramský brankář ramenem. Hosté byli nebezpečnější, vypracovali si několik příležitostí a v čase 56:24 jednu z nich přetavili díky Grubnerovi v pátý gól. Rytíři sice vzápětí odpověděli Cerkem, jenž využil nabídky Herwiga a střelou zpoza obránce nad vyrážečku zkorigoval na 4:5. Ve zbývajícím čase se hosté nestáhli do defenzivy, snažili se dál útočit, a tak se domácím ani nepodařilo sáhnout k power play. A tak si po špatném výkonu Vlašimi, si Příbramští zaslouženě odvezli domů tři body.

„Hráli jsme špatně, nedařilo se nám, museli jsme improvizovat v sestavě (Burda naražené žebra a David Kucharčík je nemocný) a navíc soupeř hrál velice dobře. Byli jsme neukáznění, po zbytečných chybách faulovali a v úvodech první a třetí třetiny dostali góly. Potom se to těžko obrací, musíte hru otevřít a soupeř chodí do šancí. A to nás ještě opět výborný gólman Holánek držel dlouho stále ve hře, když chytil dalších deset vyložených šancí. Také jsme měli sice příležitosti, ale ty jsme bohužel nedali," posteskl si po zápase trenér Vlašimi Josef Jeništa a přidal: „Je to škoda a porážka nás mrzí. Na druhou stranu, není proč z porážky tragédii, pořád je to jen sport. Teď se pokusíme vyhrát v Boleslavi, kde doufám již budeme kompletní a navíc by měl být i hokejbalista Pavel Dušek."

Branky a nahrávky: 13. Cerk (Varačka), 30. Martínek (Máčala), 33. Matějka (Martin Kakos, M. Kočí), 57. Cerk (Herwig) – 1. Šmejkal (Kadič, Martínek), 28. Mácha (TS), 39. Mikeska (Jobek), 42. Mácha (Polák), 57. Grubner (Jobek). Rozhodčí: Novák – Mrázek, Pacovská. Vyloučení: 9:6. Využití: 2:2. Diváci: 510. Třetiny: 1:1, 2:2, 1:2.

HC Rytíři Vlašim: Holánek – Horálek, Výborný, Varačka, Vondráček, Martínek, V. Pessr, J. Pessr – Cerk, Herwig, M. Kočí – Slanina, Veselka, Jaeger – Martin Kakos, Matějka, Máčala – T. Kočí.

TOMÁŠ VONDRÁČEK