Vlašim – Žabonosy 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)

„Prohráli jsme hodně důležitý zápas. Beru to, pokud nehrajeme dobře, tak si vyhrát nezasloužíme. Víc mě štve, že se někteří hráči urazí, když je trenér posadí. Potom dostanou šanci, ale místo toho, aby ukázali, že sedět neměli, jdou na led a plouží se na něm bez zájmu. Asi je to nebaví,“ zlobí se na některé spoluhráče v zápase útočník Vlašimi Tomáš Vondráček a nebere si servítky: „Taky jsem spoustu zápasů nedostal šanci, ať už v Benešově v juniorce nebo u nás v áčku a proseděl jsem je na střídačce, ale kdybych se urážel tak, jako oni, už bych dávno hokej nehrál. Jestli je to nebaví, ať klidně nechodí, radši tu soutěž dohrajeme v deseti s lidmi, kteří mají zájem.“

V první třetině hráli domácí čtyři oslabení a z jednoho inkasovali branku z hole Beňovského. Zbylá poměrně dobře odbránili nebo byl spolehlivý brankář Holánek. Ve zbytku třetiny se Rytířům občas podařilo soupeře zatlačit, ale do žádné vážnější šance se nedostali.
Na začátku druhé třetiny dokázal Matějka vyrovnat a Vlašim byla blízko vedení, ale nevyužila několik přesilovek, dokonce i pět na tři. „Pořád se snažíme někoho hledat místo, abychom vystřelili. Ve finále nám puk přeskočí přes hokejku nebo soupeř přihrávku vystihne a nic z toho není. Bez zakončení prostě gól dát nemůžeme,“ našel Tomáš Vondráček příčinu nevyužitých přesilovek.

A tak v polovině zápasu šli hosté opět do vedení, na které ale poměrně rychle zareagoval opět Matějka. Jenže poté přišlo naprosto zbytečné vyseknutí hokejky hostujícího hráče vlašimským hokejistou, které bylo úplně mimo hru. A hosté přesilovku využili. „Byl to asi zlom v zápase. Na góly se hrozně nadřeme a místo toho, abychom si za nerozhodného stavu počkali na chybu soupeře, sami mu darujeme přesilovku,“ zlobil se na spoluhráče Vondráček.

Ve třetí části Vlašim opět inkasovala v oslabení. Poté přišel druhý nesmyslný faul Veselého, který seknul ležícího hráče. „Nevím, zda v tom byl úmysl nebo ne, to ví asi jen on. Každopádně to byl již jeho druhý zkrat v zápase a to moc nechápu. V pětiminutovém oslabení jsme dostali pátý gól a potom už se zápas dohrával,“ kroutil hlavou nad zkraty Veselého Tomáš Vondráček, který nastoupil v útoku: „Měli jsme jen osm útočníků, takže jsem byl trenéry poslán z obrany do třetí útočné formace. Vzadu jsme tak hráli na pět beků.“

Branky a nahrávky: 21. Matějka (Horálek), 36. Matějka (Kucharčík, Slanina) – 11. Beňovský (Hutla), 29. Hutla (Mejzr, Beňovský), 38. Beňovský (Mejzr, Procházka), 45. Beňovský, 47. Mejzr (Beňovský, Procházka). Rozhodčí: Doubek – Frühauf, Havel. Vyloučení: 6:7, navíc Čtvrtečka st. a Michal Kakos (oba 10 min), Veselý 5 + OK. Využití: 1:4. Diváci: 230.

HC Rytíři Vlašim: Holánek – Bauer, Michal Kakos, Horálek, V. Pessr, Čtvrtečka st. – Matějka, Kucharčík, Slanina – Veselka, Veselý, Burda – Bránský, Čtvrtečka, Vondráček. Trenéři: Veselý, Dýcka.