Pokud fanoušci dorazili na zimní stadion ve Vlašimi až v polovině první třetiny, nezmeškali prakticky žádnou zajímavou situaci. K vidění byl nepříliš atraktivní hokej, který nabídl tři přesilové hry. Ani jeden z klubů se neprosadil. Důležité věci se začaly dít až později. Krátce po ubránění oslabení se Vlašim dostala ve 12. minutě do vedení, po přihrávce Tomáše Vondráčka pálil přesně Dominik Florián. „Ze začátku jsme nehráli dobře, postupně se naše hra zvedla a dokázali jsme proměnit šance,“ vrátil se k první třetině trenér Vlašimi Jan Jaeger.

Jeho tým udeřil v první dvacetiminutovce ještě třikrát, paradoxně jedna z branek padla při vlastním oslabení. V početní nevýhodě se trefil Michal Holeš. V závěru třetiny navýšili náskok Václav Fiala a Marek Kočí. „Po první třetině jsme vedli 4:0, zápas vypadal jednoduše, ale zdaleka to tak nebylo,“ poznamenal Jaeger.

Během čtrnácti vteřin v počátku druhé periody Tomáš Březina spolu s Jiřím Tučkem překonali domácího brankáře a Vlašim vedla rázem jen o dva góly. „Udělali jsme individuální chyby, soupeře jsme nechali snížit a znovu jsme museli začít pracovat a hrát trpělivě,“ řekl Jaeger. To se vyplatilo, protože v čase 29:09, při hře čtyři na čtyři, využil přihrávku Marka Kočího Dominik Florián a poslal Rytíře zpět do vedení o tři branky.

Králův Dvůr ve třetí části proměnil dvě přesilovky a snížil na 4:5. Vyrovnat se už hostujícímu celku nepodařilo, a tak tři body zůstali ve Vlašimi. „Nebyly jsme vyloženě pod tlakem soupeře, jen jsme dělali chyby, které protivník využil. Byly to góly z naší nedisciplinovanosti,“ konstatoval vlašimský trenér a pokračoval. „S celkovým herním projevem spokojení nejsme, ale tři body bereme a jsme za ně rádi.“

Vlašimští trenéři se musí vypořádat s komplikacemi ohledně tréninků. Nemají k dispozici kompletní kádr a tvorba tréninkových jednotek je někdy komplikovanější, než by se na první pohled mohlo zdát. „Tréninky jsou věnované převážně individuálním hrám. Chtěli bychom trénovat přesilovky nebo zakládání útočných akcí, jenže na trénincích jsou pořád jiní hráči a nechodí stabilně,“ připomněl Jaeger.

Do zápasu proti Králově Dvoru nasadila Vlašim mladé hráče. „Do sestavy jsme zařadili čtyři juniory. Chceme, aby získávali zkušenosti s dospělým hokejem a zvykali si na tempo soutěže. Naši mladíci se s tím popasovali dobře. Obecně je hráčů málo, a i proto jsme se k tomuto kroku odhodlali,“ uzavřel Jaeger.