PODĚBRADY – VLAŠIM 1:4

Poslední Poděbrady byli pro vlašimské Rytíře pamlskem, i když gólů mohli hosté nastřílet víc, když i laxností některé vyložené šance zazdili.

„Hrajeme momentálně líp venku než doma. Na začátku jsme nevyužili pětiminutovou přesilovku, ale jinak zbytek třetiny byl z naší strany dobrý, i když jsme dali jen jeden gól. Dobře jsme bruslili, napadali, drželi soupeře v jeho třetině a nepouštěli ho do žádných šancí. Ve druhé třetině jsme pokračovali v dobré hře, vypracovali si řadu vyložených šancí (sóla a Dušek netrefil prázdnou branku) a přidali dva góly. Ve třetí třetině jsme si pohlídali výsledek. Sice jsme dostali zbytečný gól z úhlu v oslabení, ale vzápětí mladý gólman Kolanda chybu napravil a následně jsme dali čtvrtý gól a zbytek zápasu již dohráli," popsal dění na ledě asistent trenéra Vlašimi Karel Dýcka a dodal: „Jeli jsme pro tři body a ty máme, i když jsme čekali těžšího soupeře. Poděbrady byly prozatím nejhorší, s kým jsme hráli, asi na ně padla deka, protože ještě nebodovaly. Jediné, co nás s Martinem Slabým mrzí, jsou neproměněné šance, to by nás proti lepším týmům mohlo mrzet. Teď potřebujeme tři body potvrdit doma s Černošicemi."

Branky a nahrávky: 47. Malý (Buldra) – 19. Burda (Dušek, Horálek), 23. Kočí (Jaeger, Výborný), 38. Martin Kakos (Herwig, Vondráček), 54. Dušek (Výborný). Rozhodčí: M. Mrázek. Vyloučení: 2:7, navíc I. Procházka (P) 5 + OK do konce utkání. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 105. Třetiny: 0:1, 0:2, 1:1.

HC Rytíři Vlašim: Kolanda – Michal Kakos, Vondráček, Horálek, J. Pessr, Výborný, Gut, V. Pessr – Matějka, Kucharčík, Slanina, – Herwig, Martin Kakos, Burda – Kočí, Dušek, Jaeger.