Rytíři zažili v minulé sezoně největší úspěch za poslední roky. K dispozici měl velmi silný tým, který byl oproti předchozí sezoně posílen o více jak deset hráčů. V hokejové Vlašimi ale nebylo vše zalité slunce, jak se po vypadnutí v semifinále mohlo zdát. Procházkovi byla automaticky prodloužena smlouva, avšak podle Holánka následně přestal respektovat hierarchii klubu, nedodržoval dohody ze společných jednání, odmítal účast na některých schůzkách s vedením a tak dále.

Vedení Vlašimi se tak rozhodlo jednat a k 31. květnu rozvázalo s Procházkou smlouvu. „Žádný trenér není více než klub. Klub si zakládá na spolupráci a vzájemném respektu. O odvolání trenéra

rozhodl čtyřčlenný výkonný výbor 100% hlasy. O důležitých náležitostech jednáme vždy společně, na základě konstruktivní diskuse a následných názorů každého člena výboru,“ zní v prohlášení.

Holánek se vyjádřil rovněž ke třem posilám z Benešova, se kterými Procházka rovněž nesouhlasil a byly jedním z příčin neshod. „Víme, že někteří hráči odehrají ve Vlašimi poslední jednu až dvě sezóny a je třeba s předstihem myslet na jejich nahrazení. Věříme, že se noví kluci stanou

důležitou součástí týmu, a někteří (například Václav Beran) klubu pomůžou i jako trenéři mládeže,“ podotýká předseda klubu.

Rytíři Vlašim založili pro nadcházející sezonu rezervní tým, který bude působit v krajské soutěži a vytížení v něm budou mít hráči, kteří budou mimo sestavu A-týmu. „S těmito kluky budeme intenzivně pracovat a postupně je začleňovat do prvního týmu,“ říká Holánek.

První muž hokejového oddílu by zároveň rád požádal o zklidnění emocí. „Týmu bylo dané rozhodnutí vysvětleno a bylo přijato s naprostým respektem. Hráčský kádr se připravuje na

novou sezónu v rámci letní přípravy a věříme, že bude úspěšný. Nemáme žádný zájem o mediální přestřelky a tímto vyjádřením považujeme celou věc za uzavřenou,“ udělal tečku za celou kauzou Holánek.