MĚLNÍK – VLAŠIM 6:5

Vstup do utkání měli lepší domácí, ale Šícha a přečíslení dva na jednoho jim nic nepřineslo. V 6. minutě nepřekonal ani Příhoda Holánka, jenž puk vyrazil lapačkou k Müllerovi, který dlouhou přihrávkou až na útočnou modrou našel Kočího, jenž se po úniku trefil do šibenice – 0:1. Ve 12. minutě hráli domácí přesilovou hru, ale skórovali Rytíři, když Slanina po ledě překonal Vokurku. Po čtvrthodině využil chyby ve vlašimské obraně Příhoda a T. Havel snížil na 1:2. Za 19 vteřin vypálil z mezikruží Kucharčík, puk zacinkal o tyčky a skončil v síti. V dalším střídání se do úniku dostali Kucharčík s Máčalou a prvně jmenovaný vyhnal Vokurku z branky – 1:4. V závěru třetiny využil Nesládek střelou nad Holánkovo rameno domácí přesilovku pět na tři.

Od začátku druhé části se Mělničtí tlačili za vyrovnáním. Do velkých šancí se dostali Příhoda, T. Havel a Kašák, ale Holánek si se všemi pokusy poradil. Následně nevyužili Rytíři dvojnásobné početní výhody a na druhé straně pěkné sólo T. Havla zastavil betonem vlašimský gólman. V čase 37:45 se radovali opět Rytíři. Burda využil zmatku mezi obráncem a brankářem, obral je o puk, naservíroval ho před bránu Slaninovi a ten přehodil skákajícího brankáře – 2:5.

Tak jak se povedlo Rytířům vstřelit v první třetině čtyři branky, zadařilo se i domácím ve třetí třetině. Hosté se uspokojili vývojem utkání, což se jim vymstilo. Nejprve využil přesilovku po 15 vteřinách Douda, jenž vložil hůl do Nesládkovy rány, vzápětí Šubrt v situaci dva na jednoho nedal Holánkovi šanci. Vlašim si vzala oddechový čas, ale ani ten jí nepomohl. Za 17 sekund bylo srovnáno, když po zmatku hostujících obránců Vondráčka a Výborného s brankářem Holánkem využil Douda po přihrávce T. Havla. Za dvě minuty dorazil v přesilovce Prejzovu střelu od modré za bezmocného Holánka T. Havel a dokonal ve 48. minutě obrat utkání. Ve zbytku zápasu mohli Vlašimští srovnat v přesilové hře, ale Fiala domácí podržel. V závěru Kucharčík trefil horní tyč a po následném závaru trefil Martin Kakos v poloodkryté brance jen beton gólmana.

„Po dvou třetinách jsme vedli 5:2. Moc šancí jsme si sice nevytvořili, ale co jsme měli, to jsme proměnili a na druhé straně nás držel Holánek. Ve třetí části ale přišel nepochopitelný kolaps, třetinu jsme prohráli 0:4 a celý zápas 5:6. Nemělo by se to stávat, ale bohužel se to stalo. Je vidět, jak máme nevyzrálé mužstvo," povzdechl si po zápase Karel Dýcka mladší, kterému dělala na dálku radost dcera Nikola, která hraje na mládežnických Olympijských hrách v norském Lillehammeru za hokejový tým České republiky.

Ve čtvrtfinále play off tak vyšel na šestou Vlašim třetí Rakovník, kterého si moc hráči nepřáli. „Hrajeme v sobotu (20. února) u nás od 17:30 a v neděli (21. února) ve stejný čas v Rakovníku. Bylo nám vcelku jedno, s kým budeme hrát. Sice jsme s Rakovníkem dvakrát v základní části prohráli, ale není nikde psáno, že teď nemůžeme vyhrát, což hlavně doma chceme. Jediné, co nám vadí, je daleké cestování a ještě v neděli," dodal směrem ke čtvrtfinále vlašimský trenér a odtajnil problém: „Nevím, v jakém hráčském stavu zápasy sehrajeme. Někdo je nemocný, dva hráči si po zápase s Mělníku, kam nás jelo třináct, stěžovali na zranění (malíček, koleno), obránce Michal Kakos má zlomený kotník a Honzu Jaegera bolí rameno, se kterým laboruje delší dobu. Takže až na trénincích v týdnu uvidíme, kdo bude k dispozici. Měl by to být vrchol sezony a my se bojíme, aby nás bylo dost."

Branky a nahrávky: 15. T. Havel (Příhoda), 19. Nesládek (Prejza, T. Havel), 44. Douda (Prejza, Nesládek), 45. Šubrt (Kašák), 46. Douda (T. Havel), 48. T. Havel (Prejza, Příhoda) – 7. Kočí (Müller), 12. Slanina, 15. Kucharčík (Horálek), 16. Kucharčík (Máčala, Martin Kakos), 38. Slanina (Burda). Rozhodčí: A. Pokorný – Doskočil, M. Kučera. Vyloučení: 9:10. Využití: 3:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 300. Třetiny: 2:4, 0:1, 4:0.

HC Rytíři Vlašim: Holánek – Výborný, Vondráček, Horálek, Müller, Toula, Smutný – Matějka, Kucharčík, Slanina – Kočí, Burda, Martin Kakos – Máčala. Trenéři: Slabý, Dýcka ml.

TOMÁŠ VONDRÁČEK