VLAŠIM – VELKÉ POPOVICE 5:4 SN

Hned v úvodu zápasu nabídly Popovice Vlašimským přesilovou hru. Velkou šanci v ní měl Čanda, ale brankář se stihnul přesunout. Potom hosté zavřeli domácí v jejich třetině a dostávali je pod tlak a vlašimské pokusy o proniknutí do útočného pásma dokázali vždy zastavit. Navíc z tlaku vytěžili početní výhodu. Naštěstí Rytíře podržel několika dobrými zákroky Holánek. Dvě minuty před koncem periody se dostali domácí do útočného pásma. Marek Kočí dotíráním dostal pod tlak Kauckého, který vyjel s pukem před vlastní bránu a tam ho Kočí o puk připravil. Kotouč se dostal mezi kruhy k Jaegerovi a jeho střela k tyči otevřela skóre. Po další akci Fedoročko - Martin Kakos – Burda zasáhl v posledním momentě Braniš. V závěrečných vteřinách si Velkopopovičtí vytvořili i díky přesilové hře obrovskou šanci, tu jim však překazila siréna.

Pokračující přesilovou hru hostí Vlašim přečkala. Ve 24. minutě našel Kotýnek na útočné modré volného Cerka a ten střelou nad lapačku gólmana Červa rozvlnil síť podruhé. Jenže domácí hned vzápětí museli svůj náskok bránit v přesilové hře hostů, dokonce necelou minutu v pěti proti třem. Velkou šanci spálil hostující Moravec, který ani na několikrát nepřekonal výtečného Holánka. Za protesty pak Žoha vyfasoval 10 minut a za pokračující protesty následoval automaticky trest do konce utkání. I Rytíři hráli téměř minutu a půl trvající dvojnásobnou přesilovku, při ní párkrát zahrozili. Ve 38. minutě, když vlašimský Horálek pykal na trestné lavici, zachytil Vondráček na vlastní modré čáře rozehrávku Kozlů a pronikl podél mantinelu do útočného pásma. Mezi dvěma obránci přihrál na najíždějícího Fedoročka, jenž se nemýlil. Vlašimská radost netrvala dlouho a po Moravcově přihrávce snížil nechytatelnou střelou Braniš na 3:1. Hosté se vrhli do útoku a to jim o pár vteřin později přineslo další přesilovku, ve které čaroval Holánek a navíc se Martinovi Kakosovi podařilo dostat do úniku, který zneškodnil hostující brankář.

Vstup do poslední třetiny patřil hostům. Ve 42. minutě jim na snížení stačilo pouze 12 vteřin přesilové hry. Mocek napřáhl od modré a přes clonící hráče neměl Holánek šanci. Ani ne o minutu později zpražil zaskočené vlašimské hráče Moravec. Po samostatné akci se prodral mezi obránci až k domácí kleci a našel skulinu mezi betony Holánka. Zápas tak začal znovu od nuly. Vlašim si mohla zopakovat minutu trvající hru 5 na 3. Bohužel za promarněnou šanci přišel zákonitě trest. Nejedlý přelstil domácí obranu, vylákal domácího gólmana z klece a přihrál Rejnovi, který dokonal obrat. V čase 54:47 odešel předčasně do kabin Jaeger, když oprávněně, avšak nedovoleně, protestoval u rozhodčích, kteří neodpískali evidentní ofsajd. Ten hostům přinesl velkou šanci, kterou musel zastavit nedovoleně Kotýnek. Po zvládnutém oslabení i Vlašim dostala početní výhodu. Před ní si Rytíři vzali oddechový čas a po něm krásnou střelou od modré napravil svá předchozí vyloučení Horálek. V posledních minutách předvedli hosté obrovský tlak, ale Rytíři dokázali zápas dovést až do nájezdů.

V prvních dvou sériích zůstali oba gólmani nepřekonáni. Ve třetí sérii se rozjel Cerk a střelou nad beton posunul Vlašim k zisku prémiového bodu. Na druhé straně Moravec nedokázal najít recept na Holánka a Rytíři si tedy připsali do tabulky dva body.

„Dva body jsou pro nás dobrý, protože Popovice mají výborný tým a nic neznamená , že mají málo bodů, stále mají v kádru hráče, kteří mají kvalitu," bere Jeništa dva body a už je myšlenkami na sobotním derby od 17 hodin V Benešově. „Bude to zápas jako každý jiný, vyrovnaný a záleží, jak to každému sedne. Musíme makat, bojovat a dát do zápasu srdíčko. Máme u nás hráče z Benešova, kteří se určitě víc na zápas těší než na ostatní a budou se určitě chtít ukázat. Tak uvidíme, měli bysme, kromě Davida Müllera, jenž má naražená žebra, mít kádr v pořádku."

Branky a nahrávky: 19. Jaeger (M. Kočí), 24. Cerk (Kotýnek, Müller), 38. Fedoročko (Vondráček), 58. Horálek (Jerman), rozh. nájezd Cerk – 38. Braniš (Moravec, Chochola), 42. Mocek (Culka), 43. Moravec, 48. Sobotka (Veselý). Rozhodčí: Hornáček. Vyloučení: 11:9, navíc Jaeger (VLA), Vilímek (VP) oba 10 min, Žoha (VP) 10 + 10 OK do konce utkání. Využití: 1:2. Oslabení: 1:0. Diváci: 420. Třetiny: 1:0, 2:1, 1:3 – 1:0.

Vlašim: Holánek – Müller, Kotýnek, Výborný, Vondráček, Horálek, Jerman, – T. Kočí, Herwig, Cerk – Martin Kakos, Burda, Fedoročko – Čanda, Jaeger, M. Kočí – Röschel, Břenda.

TOMÁŠ VONDRÁČEK