Už od začátku utkání se na ledě prosazovala více Vlašim, když své štěstí vyzkoušel nejprve Herwig a po něm i Burda. Prvních několik minut přineslo svižný hokej, bez zbytečného přerušování, ale také bez vyložených šancí. Postupně se oba týmy dostávaly do nebezpečných pozic, neuspěl však ani domácí Špaček, ani vlašimský Říha. V 9. minutě odpískal hlavní sudí faul králováku a po krátkém čase poslal navíc do sprch Veselého s osobním trestem.

Rytíři zahrozili až v závěru přesilovky. Několik vteřin po jejím skončení se okamžitě po vhazování kotouč dostal k Čandovi, který prostřelil chumel hráčů a gólman byl bez šance. Od této chvíle Rytíři svého soupeře téměř k ničemu nepustili, dokonce ani v jeho jediné přesilovce.

V 15. minutě využil závar před brankou Herwig a zvýšil vedení hostů. Když o tři minuty později obešel protihráče David Kucharčík, byl z toho třetí gól v Černého síti. Radost z poměrně snadno získaného vedení však minutu před koncem třetiny hostů pokazil Veber, který obešel obranu a trefil mezeru mezi Holánkovými betony.

Stejně jako na začátku utkání se hned v úvodu druhé třetiny dostal do šance Herwig. Na druhé straně ujeli dva proti jednomu královedvorští a Kráslovu střelu vyrazil Holánek do horní tyče. Hra se ovšem přenesla zpět do obranného pásma domácích a po jedné skrumáži před bránou vrátil Herwig Vlašimi tříbrankové vedení. Tlak hostů se stupňoval a o střely nebyla nouze, žádná si bohužel nenašla ten správný cíl.

V polovině zápasu se po vhazování dostal puk do prostoru mezi kruhy a Brém snížil. Králováci mohli vzápětí přidat další branku, při přečíslení dva na jednoho ale Kolenatý Holánka nepřekonal. Ojedinělé šance vlašimskou převahu nerozbily. Byli to Rytíři, kdo byl lepším celkem na ledě a také měli několikrát blízko gólu. Potvrdilo se ale pravidlo – nedáš, dostaneš. Nejprve Šnaidauf využil vlašimského chybného střídání a ve 20. minutě, když Rytíři již polevili v koncetraci, vyrovnal Veber.

V poslední třetině se začínalo de facto od začátku. Hned zkraje si připravil slibnou pozici vlašimský Říha i domácí Brém. V čase 42:37 se podařilo Čandovi podržet puk, zavézt jej za bránu a zpoza brány přihrát mezi kruhy Slaninovi, který vstřelil vítězný gól. Pojistku mohl přidat David Kucharčík, nebo Čanda, ale Černý ve své kleci obstál. Po chybě domácích se sám před gólmanem ocitl Vít Kucharčík, ale jakoby se té příležitosti zalekl a napálil kotouč doslova do Černého. Manko ve skóre nutilo domácí tlačit soupeře do defenzivy, celkem úspěšně, ale Holánek jejich výpadům odolával.

To už začaly na ledě přibývat zákroky hraničící s faulem, Jecelínova píšťalka však zůstávala nevyužitá. Stejně tak jako vlašimská druhá a zároveň poslední přesilová hra v polovině poslední třetiny. V 58. minutě sice Vlašim nabídla šanci domácímu týmu druhým oslabením, jenže jejich přesilovce chyběla přesná koncovka. A protože nepomohla ani závěrečná powerplay, mohli se Rytíři s hrstkou fanoušků radovat ze zaslouženého vítězství.

Kralův Dvůr – Vlašim 4:5

Branky: 19. Veber (Krásl), 32. Brém (Veber, Krásl), 37. Šnaidauf (Veber), 40. Veber (Brém) – 11. Čanda (Slanina), 15. Herwig (D.Kucharčík), 18. Kucharčík D. (Pessr J.), 25. Herwig, 43. Slanina (Čanda). Rozhodčí: Jecelín. Vyloučení: 2:2, navíc Veselý (KD) 10 min DKU. Využití: 0:0. Diváci: 47.

David Turek, Tomáš Vondráček