VLAŠIM – BENEŠOV 6:2

Někteří diváci neviděli první dva góly, protože stáli ještě ve frontě před stadionem. Po 25 vteřinách benešovský obránce Janáč prostřelil brankáře M. Holánka a dostal Lvy do vedení. Jenže to jim dlouho nevydrželo, když v polovině třetí minuty vypálil v přesilovce od modré Jaeger sice vedle, ale puk odražený od mantinelu poslal za záda Uhlíka Dušek – 1:1. Netrvalo dlouho dostali hosté velkou šanci, ale 29 vteřin dlouhou početní výhodu pět na tři neodehráli dobře, když rytíři dobře bránili. V 10. minutě přišel souboj bratří Holánkových – po buly se dostal k puku kapitán Benešova Lukáš, tváří tvář brankáři Michalovi, ale blafák zakončil vedle.

Ve 14. minutě přišel druhý gólový moment Vlašimi a opět v přesilovce. Dvě střely Marka Kočího ještě Uhlík vyrazil betonem, ale na dorážku Holady již nestačil a fanoušci málem zbořili stadion – 2:1. Do konce třetiny již byli lepší domácí, ale šance byly na obou stranách, ale Uhlík vychytal betonem Slaninu a M. Holánek si poradil se střelami Babického a Hynka.

V úvodu druhé části byla aktivnější Vlašim, ale benešovský gólman zastavil střely Výborného od modré i ramenem vyrazil nad ránu Martina Kakose. Následně ale domácí dvakrát za sebou faulovali a Benešov dostal již podruhé v zápase dvojnásobnou početní výhodu, tentokrát 67 vteřin, ale naložil s ní prachbídně, když chyběla myšlenka, a tak nadšeně bránící domácí uhájili branku bez úhony. Poté se hra srovnala a skórem mohli pohnout Cerk a Fedoročko, ale gólmani byli na místech. Ve 37. minutě dostali domácí šanci hrát skoro dvě minuty přesilovku pět na tři a ukázali Lvům, jak se s ní nakládá, když po minutě procedil puk mezi nohama Uhlíka Horálek – 3:1.

Na začátku třetí části dostala Vlašim znovu šanci ve dvojnásobné přesilovce (tentokrát 63 vteřin) a opět ji proměnili, když Herwigova střela propadla Uhlíkovi do sítě. Rytíři tak i čtvrtý gól vsítili v přesilovce. Jenže Benešov nesložil zbraně a Holeš v přesilovce za chvíli z úhlu snížil na 4:2. Hosté vyvinuli velký tlak a domácí jen vyhazovali puky z pásma. Lvi ale gólem zápas nezdramatizovali, naopak domácí udělali ve 47. minutě brejk, který zakončil sice střelou do šibenice Cerk, ale z poměrně velké dálky, avšak Uhlíkova lapačka byla jinde – 5:2. To byl definitivní zlom v zápase. Za čtyři minuty ujeli tři hráči Vlašimi na obránce Benešova. Dušek naservíroval puk Slaninovi, jenž prázdnou branku nemohl netrefit – 6:2.

Vzápětí vyprovokoval Holeš rvačku s Výborným, jenže ten ho povalil na zem, a tak nejenže Benešov prohrál na ledě ale i v ringu. V závěru mohli Lvi zkorigovat, ale M. Holánek alá Hašek zkazil radost Hronovi a Starec sólo zakončil vedle.

A tak po závěrečné siréně vypukla ve vlašimském táboře obrovská radost a výhra je přiblížila k play off, i když osmá Příbram vyhrála. Benešov se propadl na páté místo.

OČIMA TRENÉRŮ

Václav Horáček, trenér HC Rytíři Vlašim: „Vyhrál hokej před vynikajícím publikem. Povedlo se nám hrát jednoduše odzadu, a ne jak tady bylo zvykem, tahat puky až za branku. Benešov byl mírný favorit, ale prostředí hrálo pro nás a kluci to podpořili výkonem. Hráli jsme to, co jsme si řekli a výsledek 6:2 je výmluvný. Využili jsme čtyři přesilovky a navíc jsme neinkasovali při dvou početních nevýhodách tři na pět. První třetina byla po taktické stránce odehrána dobře, Benešov měl sice tlak, ale osvobozujícími puky jsme tlak otupili a dali do konce třetiny dva góly, což bylo důležité. Poté jsme nabádali hráče, aby hráli pořád stejně, i když dostaneme gól, což se povedlo. Kluci měli velkou chuť a motivaci a mám radost, že jsme Benešov porazili, když jsem tam trénoval. Jsem i rád, že to po nepřesvědčivých výkonech dopadlo dobře. Udrželi jsme se ve hře o play off. Pokud budou kluci hrát takhle jednoduše a zodpovědně, tak věřím, že se tam dostaneme."

Ivan Bartůšek, asistent trenéra HC Lvi Benešov: „Rozhodla větší vůle po vítězství a lákadlo play off, o které Vlašim bojuje. My jsme přijeli uspokojený a mysleli si, že ve Vlašimi vyhrajeme, což se nepovedlo. Zajímali jsme se více, jak budeme oblečený, jak pojedeme na zápas a nesoustředili se na samotný výkon. Soupeř nás přehrál ve všech směrech – nám chyběly základní věci nasazení a kombinace, nebyli jsme si schopni dát přihrávky na dva tři metry. Paradoxně nám rychlý gól uškodil. První střídání bylo super, ale potom už jsme se do utkání nemohli dostat. Nabádal jsem hráče, aby jsme hráli disciplinovaně, protože soupeř umí přesilovky sehrát, což se nestalo a dostali jsme čtyři góly v oslabení. Naopak nám chyběli v přesilovkách dvě, tři přesné nahrávky, a to co nás zdobilo v minulých zápasech, jsme nebyli schopni sehrát, málo jsme stříleli a pořád vymejšleli. Nemůžu upřít klukům snahu v hecování, ale to na Vlašim bohužel nestačilo. Definitivně nás zlomil pátý, laciný gól od modré čáry. Děkuji benešovským fanouškům za podporu a mrzí nás, že jsme je nepotěšili vítězstvím."

Branky a nahrávky: 3. Dušek (Jaeger), 14. Holada (M. Kočí), 38. Horálek (M. Kočí), 42. Herwig (Jaeger, Müller), 47. Cerk (Burda), 53. Slanina (Dušek, Horálek) – 1. Janáč (Starec), 44. Holeš (Starec). Rozhodčí: Mrázek – Frühauf, Kučera. Vyloučení: 11:10 + Výborný (Vl.) a Holeš (Bn) 5 + do konce. Využití: 4:1. Diváci: 1200. Třetiny: 2:1, 1:0, 3:1.

HC Rytíři Vlašim: M. Holánek – Vondráček, Horálek, Burda, Cerk, Herwig – Holada, Výborný, Matějka, M. Kočí, Martin Kakos – Martínek, Müller, Jaeger, Dušek, Slanina.

HC Lev Benešov: Uhlík – Císař, Janáč, Hron, Šmicr, Beran, Bursík – Holeš, Starec, Drda – Janák, Fedoročko, Tichý – L. Holánek, Hynek, Babický.