VLAŠIM – BENEŠOV 5:3

Jak na extralize si museli připadat hráči. Diváci obsadili celou tribunu a postávali i okolo mantinelu. Platících dorazilo 1120 – co by zato jinde dali. Derby prostě táhne, a i kdyby na chleba nebylo, musí být zhlédnuto, protože je o zábavu postaráno. Navíc zápas pískali dva hlavní sudí Mrázek a Čáp.
Začátek patřil Rytířům, i díky rychlé přesilovce, ve které sice přitlačili Benešov, ale Uhlík s obranou odolali. Když už se zdálo, že hosté hru vyrovnají, přišel faul Uhlíka na Kucharčíka při blafáku. Druhou přesilovku již domácí rychle přetavili v gól, když ránu Výborného od modré parádně ze vzduchu tečoval Jaeger – 1:0. Lvi se ale brzy oklepali, začali se více dostávat do hry a ohrožovali M. Holánka. Velkou příležitost měl Janák po přihrávce Babického, ale zamířil vedle, aby následně Benešov špatně sehrál skoro minutou početní výhodu dvou mužů. Když v závěru třetiny chytil M. Holánek parádně do lapačky puk po střele Hynka, šli do kabin veselejší Rytíři.

Ti dostali na konci první třetiny šanci v přesilovce, kterou na začátku druhé části přetavili ve druhý gól po pěkné střele švihem kapitána D. Kucharčíka. Ani druhý gól Lvy nezlomil, vytvořili si tlak, který ve 25. minutě po obléhání branky přetavil v gól z otočky Babický. Poté přišly po sobě jdoucí vyloučení Benešova a při druhém mohl srovnat T. Kočí, ale po sóle ho M. Holánek vychytal.

V polovině hry se začalo přiostřovat, rozhodčí pustil dva souboje na hranici, což mu pěkně od plic trenér Vlašimi Slabý vyčetl. Vše vyvrcholilo lehčí rvačkou Holeše s Výborným, za kterou dostali oba dvouminutové tresty. Při hře 4 na 4 se objevil kapitán hostů Lukáš Holánek před Michalem, brankářem Vlašimi, ale ten opět dokázal, že to brácha v derby s ním nemá jednoduché, takže se stav nezměnil. Následně Strnad na jedné straně ani Herwig na druhé, netrefili prázdné branky. V závěru třetiny dostal Benešov opět skoro minutovou šanci dvou mužů v poli a nakonec jí v závěru třetiny využil Fedoročko po přihrávce T. Kočího – 2:2. ještě před odchodem do kabin se objevil Starec sám před Holánkem, ale ten Vlašim podržel.
Třetí část začala opatrně z obou stran, blíže ke gólu ale byli Rytíři, ale velice aktivní kapitán D. Kucharčík nadvakrát Uhlíka nepřekonal a Herwig trefil tyč, na druhé straně neprotlačili Holeš ani Fedoročko puk za záda M. Holánka. A pak přišla 49. minuta, ve které Vlašim vsítila tři góly. První nebyl správně uznán, protože rozhodčí Mrázek ještě před střelou přerušil hru, dokonce dvakrát, kvůli ležícímu L. Holánkovi. Jenže z následné buly vyhrané D. Kucharčíkem, propálil Uhlíka od modré Toula a radost Vlašimi neznala mezí. Za sedmnáct vteřin vzal puk Herwig, po úniku propálil Uhlíka počtvrté a domácí diváci šíleli – 4:2. Benešovský kouč Sládek si vzal time out a hosté vzápětí Fedoročkem využili zaváhání Vlašimi za vlastní brankou a opět se dostali do hry – 4:3.

Následně rozesmáli diváky i hlavní rozhodčí – Mrázek neustál obrat a padl na zadek, Čáp zase tancoval při hudbě před vhazováním. S blížícím se koncem začal Benešov tlačit na pilu a zdálo se, že má více sil než domácí, jenž nastoupili pouze se sedmi útočníky. Hosté parádně sehráli oslabení, ale když se nadechovali ke zteči, nechali otevřená vrátka, do kterých pronikla vlašimská dvojice, M. Kočí naservíroval puk D. Kucharčíkovi, který ho pověsil pod víko – 5:3. „Najížděli jsme s Márou Kočím a už jsem si říkal, kudy mi to chce dát. Nakonec prošel puk pod hráčem, rychle jsem ho zpracoval, vystřelil na lapačku a ono to tam padlo," popsal rozhodující moment zápasu David Kucharčík.

Radost rytířů byla neskutečná, až udělali valnou hromadu, naštěstí hrdinu zápasu neumačkali. Lvi se už na zvrat nezmohli, navíc jim ještě mohli dát další políček Matějka a Burda.

Očima trenérů

Karel Dýcka mladší, jeden z trenérů Vlašimi. „Měli jsme na zápas jen sedm útočníků a šest obránců. Z obou stran se hrál výborný hokej při vynikající návštěvě, kdyby to chodilo pokaždé, to by byla paráda. Benešáci hráli dobrý hokej, ale myslím si, že jsme byli od začátku lepší. Jen jsme je za stavu 2:0 dostali do hry vyloučeními a oni srovnali na 2:2. Ve třetí třetině jsme byli o kousek blíž k výhře a měli i kousek štěstí. Klukům vydržely síly, odmakali zápas a v zádech měli výborného brankáře Holánka. Potřebovali bychom takhle hrát všechny zápasy. Sice jsme se přiblížili play off, ale ještě nás čekají tři zápasy, i když máme dobré rozlosování. Potřebujeme doma porazit Boleslav a Králův Dvůr a do Mělníka jet již v klidu a připravovat se na play off."
František Sládek, trenér Benešova: „Jsem smutný z výsledku, ze hry ne, protože jsme byli vyjma prvních pěti minut, celý zápas lepší. Bohužel nedokážeme dát góly a domácí nás zato trestali. Oslabení, kterých jsme odehráli víc než Vlašim, nás stály spousty sil a v závěru už jsme neměli síly na zvrat."

Branky: 8. Jaeger (Výborný, Herwig), 21. D. Kucharčík, 49. Toula (D. Kucharčík), 49. Herwig, 58. D. Kucharčík (M. Kočí) – 25. Babický (Janák), 40. Fedoročko (T. Kočí), 51. Fedoročko (Starec, T. Kočí). Rozhodčí: Mrázek, Čáp – Stejskal, Prášek. Vyloučení: 6:10. Využití: 2:1. Diváci: 1120. Třetiny: 1:0, 1:2, 3:1.

HC Rytíři Vlašim: M. Holánek – Michal Kakos, Vondráček, Horálek, Smutný, Výborný, Toula – Matějka, Kucharčík, Slanina – M. Kočí, Herwig, Jaeger – Burda. Trenéři: Slabý, Dýcka.

HC LEV Benešov: Uhlík – Kotýnek, Císař, Rod, Starec, Stejskal, Bursík – Hynek, Fedoročko, Holeš – Janák, L. Holánek, Babický – Strnad, T. Kočí, Sládek. Trenér: Sládek.