MLADÁ BOLESLAV B – VLAŠIM 5:3

Utkání rozehráli Vlašimští lepší kombinací, když v obraně zachytávali dlouhé domácí přihrávky. Přesto první gól vstřelili Bruslaři. Müller prohrál v rohu souboj s Bartošem o nahozený puk a kotouč se dostal na kruh k Frolíkovi, jehož nechytatelná střela skončila v síti. Následně se hra vyrovnala, hosté dostali šanci ke dvěma přesilovkám a druhou dorážkou proměnil hokejbalista Dušek. Za chvíli vjel do pásma Burda, vystřelil a Jaeger v pádu dotlačil puk do domácí klece. Vzápětí vypíchl puk ve vlastním obranném pásmu T. Kočí a z následného přečíslení tři na jednoho Herwig střelou po ledě upravil na 1:3.

V úvodu druhé třetině neproměnila mužstva početní výhody. Při Vondráčkově vyloučení byl u mantinelu faulován (nepotrestaně) loktem Výborný, což neunesl, napadl pěstmi boleslavského protihráče a několika údery ho poslal k ledu, za což obdržel 5 minut a do konce utkání. Téměř minutové oslabení 5 na 3 hosté i díky Holánkovi ubránili. V polovině utkání vypíchl Budín puk z pod lapačky Holánka a přešel brankovou čáru. Gól rozhodčí i přes protesty gólmana uznal. Vrátit náskok Vlašimi mohl Matějka, ale ani nadvakrát brankáře Vícha tváří v tvář nepřekonal. I další hostující šance přišly nazmar.
Ve třetí třetině se Rytíři snažili udržet vedení a případně jej navýšit. Bruslaři chtěli srovnat, ale hosté ubránili i druhé dvojnásobné oslabení, navíc mohl Slanina nezvládl únik jeden na jednoho. V čase 51:05 vystřelil z vrcholu kruhu J. Protivný, puk vypadl nešťastně z Holánkovy výstroje a dokutálel se do brány. Za vyrovnaného stavu nechtěly týmy udělat chybu. Ta ale přišla na vlašimské straně. Obránce Varačka zpoza brány „namazal" Hartovi, který posunul puk na Rovného a na střelu bez přípravy neměl Holánek nárok. Hosté vrhly všechny síly do útoku, jenže místo vyrovnání přišel pátý gól v síti Vlašimi.

„Velké neproměňování šancí nás připravilo o body, když naše góly byly spíše šmudláci. Po první třetině jsme vedli 3:1, a ve druhé, místo, abysme soupeře dorazili, nedáme třikrát do prázdné branky, ale naopak inkasujeme. Naše trápení v koncovce vyvrcholilo ve třetí třetině, kdy jsme opět nedali sólo ani se netrefili do prázdné brány. A tak jsme po naší chybě přišlo vyrovnání, následně přišel námaz protihráči a čtvrtý gól v naší síti. V závěru jsme při hře vabank dostali pátý gól. Prostě bez poctivého tréninku, kázně a sebeovládání se nedá hrát žádný hokej, i když si to někteří jedinci myslí," zlobil se po utkání trenér Vlašimi Josef Jeništa, jenž při neúčasti tří hráčů Kotýnka, Davida Kucharčíka a Martina Kakose, vzal na zápas dva juniory, jenž svůj zápas v Rakovníku nehráli. „Ještě, že s námi jeli. Jeden naskočil za obránce Výborného, jenž na začátku druhé třetiny dostal 5 + do konce za rvačku a druhý nastoupil za zraněného Cerka, který si poranil kotník."

Branky a nahrávky: 7. Frolík (Bartoš), 31. J. Protivný (Budín), 52. J. Protivný (Zörkler), 58. Rovný (Hart), 60. Rovný (Christov) – 15. Dušek (Matějka, Máčala), 18. Jaeger (Slanina, Burda), 18. Herwig (T. Kočí). Rozhodčí: Kučera – Větrovský, Čajan. Vyloučení: 9:5, navíc Výborný (VLA) 5 + OK. Využití: 0:1. Diváci: 35. Třetiny: 1:3, 1:0, 3:0.

HC Rytíři Vlašim: Holánek – Horálek, Výborný, Martínek, Vondráček, Müller, Varačka, V. Pessr – Cerk, Herwig, T. Kočí – Slanina, Burda, Jaeger – Máčala, Matějka, Dušek – Veselka.