VLAŠIM – MĚLNÍK 3:6

Rytíři měli parádní vstup do zápasu, když se rychle dostali do vedení Cerkem, jenž dotlačil puk do sítě po střele Jaegera. A když přidal druhý gól po parádní akci Kočí, jenž si vychutnal obránce a pověsil puk do šibenice, byli domácí v sedmém nebi. Hosté ale nebyli jen do počtu, ale řadu střel, tečí i dorážek polapil Holánek, a když už ho překonal Šícha, tak rozhodčí gól neuznal pro úmyslné zakončení nohou.

Začátek druhé třetiny ale přišel pro Rytíře šok, jakoby jim v kabině někdo ztupil brusle nebo dal nějaký uspávací prášek do pití. A tak fanoušci nestačili zírat, když Mělník za necelých sedm minut defakto rozhodl o zápase. Vernek se nejlépe orientoval před brankou, kapitán Šubrt po přihrávce zpoza branky a následně po průniku a objetí branky otočil na 2:3. Domácím nepomohl ani time out, protože Litera v poloze ležmo udělal kličku Holánkovi a zasunul puk do sítě a Heran po Kašákově nabídce upravil v čase 26:31 na 2:5. Z kómatu dostal na chvíli Vlašim Kucharčík přesilovkovou tečí tečí rány Langa. Poté hosté ani domácí neproměnili dlouhé přesilovky pět na tři a Jaeger dostal osobní trest, což byl jeho konec v zápase. Poté mu již šanci trenér Dýcka nedal.

Ve třetí části sice domácí stáhli hru na dva útoky, ale chytře hrající hosté je již do hry nepustili a v závěru uzavřel Šícha na konečných 3:6.

„Zápas jsme si prohráli v úvodu druhé třetiny, kdy jsme přestali bruslit, nedávali puk hned ze třetiny, tím přišly chyby a soupeř snad všechny potrestal. Jinak se hrál vyrovnaný zápas," posteskl si po prvním duelu trenér Vlašimi Karel Dýcka, ale zbraně před druhým duelem v Mělníku neskládá: „Je to otevřené. Musíme dát síly dohromady a zkusit vyhrát."

Brankář Michal Holánek viděl zápas podobně. V první třetině všechno polapil, ve druhé dostal pět gólů, ve třetí jeden. „Ve druhé třetině jsme přestali hrát, oni na nás vlétli, dali dva rychlé góly a my se sesypali. Potřeboval jsem udělat jeden, dva zázračné zákroky, ale ty bohužel nepřišly. Ve třetí třetině si hosté již vedení pohlídali a u nás nebyly síly na zvrat," dodal k utkání gólman Rytířů, jenž také odtajnil s úsměvem: „Ve čtvrtek jsem zvolil taktiku Jardy Jágra a trénoval v noci, protože jsem se po nemoci potřeboval sklouznout, ale mně to asi nevyhovuje.

Po chvíli orazu se jde v neděli na druhý zápas v Mělníku. „Budeme se snažit dostat zápas do nájezdů, které Honza Jaeger umí," má jasný cíl Michal Holánek.

Branky a nahrávky: 4. Cerk (Dušek, Jaeger), Kočí (Strnad), 29. Kucharčík (Lang, Strnad) – 21. Vernek (Kašák), 22. Šubrt (T. Havel), 23. Šubrt (Novotný), 26. Litera (Šícha, Kratochvíl), 27. Heran (Vernek, Kašák), 58. Šícha (Litera). Vyloučení: 6:6 + Jaeger (Vl) 2 + 2 + 10 minut a Vernek (M) 2 + 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 550. Třetiny: 2:0, 1:5, 0:1.

Rytíři Vlašim: M. Holánek – Lang, Bauer, Čtvrtečka, Výborný, Horálek, Hrdlička – Matějka, Veselka, Burda – Cerk, Dušek, Jaeger – Strnad, Veselý, Slanina.