Rozhodující chvíle zápasu nastaly mezi 44. a 47. minutou, kdy Čáslav třemi góly definitivně zlomila utkání na svou stranu. „Přišli jsme ze druhé třetiny. Dali jsme do toho všechno, soupeře jsme zmáčkli. Oni nám pak ujeli a tím utkání rozhodli,“ konstatoval trenér Zdeněk Procházka.

Jinak se v Čáslavi hrálo vyrovnané utkání. O jediný gól zápasu v první a druhé třetině se postaral zkraje 28. minuty Navrátil. Nakonec se jednalo o branku vítěznou, neboť Rytíři naráželi na připravenou defenzivu soupeře. „Každý zápas je o tom, kdo dá prvního gól. Tým, který se dostane do vedení, tak se zápas ubírá jeho směrem. Oni hrají takový buzerantský hokej, že už mě štvou, brání v pěti. Jdeme do plných,“ posteskl si vlašimský kouč. Domácí k zisku druhého bodu v sérii využili tři přesilovky.

Rytíři tak odjeli s prohrou 0:4 a se stavem 1:2 na zápasy s jejich pohledu. Před domácími fanoušky budou v pátek odvracet konec sezony a zároveň se pokusí vynutit páté rozhodující utkání. „Máme v nohách o dva zápasy víc, což si myslím, že je taky znát. Nám nejdou. Za šest dní jsme měli tři zápasy, což je masakr a je znát. Hráči se s tím musí vypořádat. Buď se kousnou, nebo prohrají, tak to je,“ řekl Procházka.

Vlašim se ale loučit porážkou na domácím ledě odmítá. „My je teď sežereme. Klidně můžeme prohrát, ale s grácií,“ uvedl trenér Rytířů. Pomoci by měli fanoušci. „Ač jsme v Čáslavi prohráli 0:4, tak tam všichni fanoušci stáli, tleskali a děkovali nám. To bylo super. Bylo jich tam víc z Vlašimi než domácích,“ uzavřel Procházka. Čtvrtý duel na ledě Vlašimi startuje pátek od 17:30.

Čáslav - Vlašim 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 28. Navrátil (Kapec), 44. Kapec (Kůrka), 45. Krpata (Sladký), 47. Kapec (Florian). Vyloučení: 3:7. Využití: 3:0. Rozhodčí: Martin Vepřovský, Vojtěch Pilný — Jaromír Říha, Petr Pošvář. Diváci: 397

Čáslav: M. Burda (D. Zelenka) — K. Kulhánek, J. Kůrka, P. Grauer, P. Melovič — J. Sladký, F. Navrátil, R. Zelený, M. Ježek, O. Krpata, M. Kundrát, L. Kapec, R. Křišťan, J. Florian, M. Turena.

Vlašim: M. Holánek (Y. Baranov) — T. Vondráček, M. Říha, L. Kužel, M. Zelingr, J. Pessr, V. Pessr — L. Strnad, T. Pessr, J. Burda, J. Hejný, J. Kratochvíl, J. Kronus, A. Herwig, J. Bauer, D. Florián.