VELKÉ POPOVICE – LEV BENEŠOV

Benešov postoupil do play off v hodině dvanácté, a k tomu mu ještě pomohla Příbram, jenž v posledním kole porazila Slaný. Pokud by se tak nestalo, Lvi by ostrouhali, i když doma porazili, v tu chvíli, lídra tabulky z Černošic. „Bez ohledu jak dopadne zápas Příbrami se Slaným, jsme chtěli uzavřít sezonu vítězně, což se povedlo. Splnili jsme cíl dostat se do play off, ve který jsem už ani nedoufal. Sezona měla velké výkyvy, osmkrát jsme před Vánoci prohráli, poté zase až do zápasu ve Vlašimi vyhrávali a hráli dobře. Nakonec se nám podařilo dostat se do vyřazovacích bojů a teď už můžeme udělat jen něco navíc," říká jeden z majitelů a trenér Lvů Ivan Bartůšek.

Ač skončil Benešov osmý, nečeká první Velké Popovice lehký postup do semifinále, protože je Lvi dvakrát v základní části porazili 9:4 a 4:2. Navíc jsou týmy od sebe vzdálené 22 kilometrů, takže Benešov nemusí nikam daleko cestovat. „Popovice nám vyhovují, je to malé derby, většina kluků se zná a pro naše fanoušky to bude taky kousek," těší Bartůška.

V brance Benešova se k famózním výkonům rozchytal Adam Uhlík a v podstatě dotáhl Lvy do playoff. V útoku řádí kapitán Lukáš Holánek, který posbíral v základní části třiatřicet kanadských bodů.

V brance Popovic se objevuje stálice Tomáš Lorenc. Co je pro modrožluté Lukáš Holánek, to je pro Popovické útočník Mikuláš Bícha. Výkon prvního celku soutěže padá a roste s bodovým příspěvkem čtyřiadvacetiletého forvarda.

Hrají se dva zápasy. Pokud bude stav srovnaný, následuje po druhém zápase prodloužení 5 minut a samostatné nájezdy. První utkání se hraje na benešovském ledě v sobotu 20. února v 17 hodin. Odveta se uskuteční v neděli 21. února od 18:30.

HC RAKOVNÍK – HC RYTÍŘI VLAŠIM

Rytíři z Vlašimi si vybojovali play off dvě kola před koncem, a i když se jim závěr nepovedl, skončili na šesté příčce. „Po základní části jsme počítali s 38 body a máme jich jen 32. Bodový cíl jsme sice nesplnili, ale zahrajeme si play off, což je důležitější," má jasno jeden z trenérů Vlašimi Karel Dýcka mladší.

Rakovník měl hrozivý začátek, ale díky spanilé jízdě v druhé polovině soutěže skončil na bronzové pozici. To moc nepotěšilo Rytíře, kteří s ním prohráli doma 0:3 a v Rakovníku hrozivých 1:14. Navíc čeká Vlašim v neděli dlouhá cesta. „Bylo nám vcelku jedno, s kým budeme hrát. Sice jsme s Rakovníkem dvakrát v základní části prohráli, ale není nikde psáno, že teď nemůžeme vyhrát, což hlavně doma chceme. Jediné, co nám vadí, je daleké cestování a ještě v neděli," dodal Dýcka směrem ke čtvrtfinálovému soupeři.

Vlašim bude především spoléhat na domácí prostředí a výborného Michala Holánka v brance. Útočné duo Marek Kočí – Jan Jaeger bude chtít prostřílet týmu cestu do dalšího vytouženého kola. Rytíři mají ale problém – malý počet zdravých hráčů. „Nevím, v jakém hráčském stavu zápasy sehrajeme. Někdo je nemocný, dva hráči si po zápase s Mělníku, kam nás jelo třináct, stěžovali na zranění, obránce Michal Kakos má zlomený kotník a Honzu Jaegera bolí rameno, se kterým laboruje delší dobu. Má to být vrchol sezony a my se bojíme, aby nás bylo dost," povzdechl si kouč, jenž bude s druhým trenérem Martinem Slabým čekat do poslední chvíle, kdo mu přijde na sraz.

Rakovničtí sice před sezónou omladili svůj tým, ale na jejich hře to není znát. Režisér přesilovek obránce Tomáš Vyskočil diriguje spoluhráče k ničivým výpadům. Domácí klec hájí rutinér Jan Pospíšil.

Vlašim začíná čtvrtfinále na domácím ledě v sobotu 20. února v 17:30, odveta se uskuteční v neděli 21. února ve stejný čas v Rakovníku.