„Na derby se těším a myslím si, že bude zajímavé a vyhrocené, ale věřím, že bez zákeřností," věří kouč Vlašimi Václav Horáček, pro kterého bude souboj ještě více pikantní, protože v Benešově dříve trénoval: „Společně jsem trénoval Benešov s Vlašimí v žákovské lize od šesté po devátou třídu i juniory a muže HC Benešov jsem vedl v krajské soutěži," hlásí.

I v Benešově, ač jsou třetí v tabulce, se nevidí jako favorit zápasu. „V derby není favorit, ale kluci se na něj těší hodně. Pod tlakem budou více Vlašimáci a můj asistent Ivan Bartůšek, já totiž nejsem domácí," dodal se smíchem k duelu kouč Lvů František Sládek, jenž nebydlí na Benešovsku.

Zajímavé derby bude opět pro bratry Holánkovi – Lukáš je kapitánem Benešova a Michal hájí branku Vlašimi. „Je to docela vtipná situace. Sedíme spolu u oběda, za dvě hodiny nastupujeme proti sobě a oba chceme samozřejmě vyhrát. Ale nějaké zvláštní hecování neprobíhá. Už proti sobě budeme hrát poněkolikáté a bereme to s nadhledem. Horší je to spíše pro naše rodiče, protože nevědí komu mají fandit," směje se Lukáš Holánek, jenž povede ofenzivu proti bratrovi, kterému bude chtít dát branku, stejně jako v posledním vzájemném zápase v Benešově, když vyrovnával v poslední minutě na 4:4: „Brácha je dobrý brankář a moc se mi na něj nedaří. Trénujeme spolu odmalička a je těžké ho ještě něčím překvapit. Jsem rád, že jsem ho při minulém derby konečně prostřelil a budu se snažit, aby v sobotu přibyly další góly."

V prvním utkání v Benešově nakonec vyhrála Vlašim 5:4 na nájezdy a podobně dramatický se dá očekávat i sobotní zápas. „Je to derby a tam se veškeré rozdíly smazávají. Záleží, jak to komu sedne v danou chvíli. Vlašim je určitě pod větším tlakem, protože musí vyhrát, jinak může na play-off zapomenout. My se ale na derby všichni těšíme a jedeme si pro tři body," má jasno Lukáš Holánek a dodává směrem k fanouškům: „Přijde určitě hodně lidí a bude skvělá atmosféra."

Ano, ve Vlašimi se očekává plný dům, více, jak 800 lidí se do arény nevtěsná. Takže fanoušci přijďte včas, abyste náhodou nepřišli s křížkem po funuse a nemuseli jít zpět, protože už bude vyprodáno. A kdo bude mít štěstí, může vyhrát na vstupenku i půjčení auta Škoda Fabie 3 na víkend.