Domácí o sobě dali vědět hned v první minutě utkání. Po parádní dlouhé přihrávce od Cicvárka se po pravé straně hrnul sám na Holánka Šípek. Přestože ho vlašimský obránce velmi dobře dobrusloval a zkontaktoval, podařilo se mu vystřelit. První střela sice skončila pouze ve výstroji vlašimského brankáře, ale Šípek se dokázal protlačit i k dorážce a jeho druhý pokus již skončil v síti – 1:0.

Po chvíli mohli domácí vedení navýšit v přesilové hře, ale Šípek přestřelil zcela odkrytou branku. Další přesilovou hru již domácí využili. Nacvičená akce již vyšla do detailu a tentokrát se domácí Šípek již nemýlil a vlašimského Holánka překonal – 2:0. Rytíři se dostali ke slovu ve 12. minutě hry. Slanina vybojoval kotouč za domácí brankou, předložil jo před bránu Košťálkovi a ten nadvakrát překonal domácího brankáře Vokurku – 2:1. Před odchodem do kabin se zvukem sirény došlo ke strkanici mezi několika hráči, z nichž nejaktivnější byl domácí Cicvárek a hostující Herwig. Rozhodčí rozdal stejné tresty na obě strany.

Ilustrační foto.
Rytíři uhájili všechny body před dotírajícími Sršni

Také začátek druhé třetiny byl ve znamení mělnického tlaku, Litera obral vlašimského obránce o puk a dvakrát po sobě ve velmi krátké době donutil Holánka k těžkým zákrokům, skóre se ale neměnilo. Litera se ale přeci branky dočkal. Chybu Vlašimi při střídání vystihl Chvátal, posunul rychle kotouč na Literu, který sice neměl dostatečnou rychlost na to, aby se dostal až k Holánkovi, jeho střela ze střední vzdálenosti po ledě byla ale tak jedovatá, že na ní Holánek nestačil – 3:1. Další branku přidal po snad nejhezčí individuální akci celého zápasu Šípek a zkompletoval tak svůj hattrick - 4:1. Ve 28.minutě vystřídal zraněného brankáře domácích Vokurku Fiala. Ten se ještě nestačil ani rozkoukat, když domácí obrana chybovala a hostující Ondriga našel skulinu ve Fialově postoji – 4:2. V závěru třetiny využili domácí další přesilovou hru a zvýšili skóre na 5:2.

Začátek poslední třetiny se nesl v duchu zvýšeného úsilí vlašimských Rytířů o přitvrzení hry, Mělník se ale zastrašit nenechal. V další velké šanci se opět ocitl Lenc, jeho střela však skončila nad brankou. V nájezdu na Holánka se netypicky objevil také domácí Kubica, jeho první střela i následná dorážka ale na Holánka nestačily. V padesáté minutě vracel od zadního mantinelu před branku kotouč Škarohlíd, přes Herana se puk odrazil na úplně volného Šíchu, který z pěti metrů neměl nejmenší problém trefit odkrytou klec – 6:2. Poslední velkou šanci zápasu měl znovu velmi aktivní Šípek, čtvrtý zásah mu však již dopřán nebyl.

Poslední utkání v tomto roce odehrají Rytíři na domácím ledě o předvánočním večeru 23. prosince od 17.30 hodin proti neratovickým Buldokům.

HC Junior Mělník - HC Rytíři Vlašim 6:2

Branky a nahrávky: 2. Šípek (Cicvárek, Kubica), 9. Šípek (Prejza, Macek), 23. Litera (Chvátal), 25. Šípek (Macek, Stinka), 39. Kratochvíl (Litera), 50. Šícha (Heran, Škarohlíd) – 12. Košťálek (Slanina), 30. Ondriga (Herwig, Slanina). Rozhodčí: Šťovíček – Doskočil, Maňák. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:0. Diváci: 240. Třetiny: 2:1, 3:1, 1:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 6:2

Mělník: Vokurka (28. Fiala) – Prejza, Kapoun, Chvátal, Novák, Cicvárek, Kubica, – F.Janele, Litera, Šípek, Lenc, Stinka ml., Škarohlíd, Šícha, Macek, Kratochvíl, Heran. Trenér: Škubal.

Vlašim: M. Holánek – Pessr J., Pessr V., Říha, Matějka, – Košťálek, Herwig, Slanina – Burda, Čanda, Trpišovský – Ondriga. Trenéři: Slabý M. st, Vondráček.

David TUREK

Trenér Benešova František Sládek
Lvi pod dekou. Probrat je má staronový kouč