VLAŠIM – JESENICE 1:2 SN

Devět dvouminutových početních výhod, jedna pětiminutová, dvě dvacetivteřinové přesilovky pět na tři – přesto byla ve vlašimské kolonce využitých velká nula. Také proto zápas dospěl až do nájezdů, kde byl jediným střelcem hrdina zápasu, jesenický R. Formánek, který rozhodl první zápas play off. „Přesilovky jsme hráli vyloženě špatně. Ze začátku to ještě šlo, ale potom se na ně nedalo koukat, zvláště na pětiminutová byla hrozně zahraná," viděl také největší příčinu neúspěchu trenér Vlašimi Josef Jeništa a přidal: „Měli jsme i malý důraz před brankou, zejména proti jejich výbornému, vysokému gólmanovi Hinzovi, který zabere hodně místa v bráně."

Zápas začala Vlašim špatně a inkasovala již ve třetí minutě po spolupráci bratří Formánků. David vysunul Radka a ten únik dva na jednoho vzal na sebe a posla puk k tyči. „Byla tam chyba, když obránce vyrazil za útočníkem, oni to prohodili a po přečíslení prostřelil hráč našeho brankáře," měl jasno Jeništa.
Následně měli více ze hry hosté a až do konce třetiny musel být více ve střehu brankář Holánek, což se nezamlouvalo impulzivnímu asistentovi trenéra Karlu Dýckovi: „Jaktože nám střílí obránci," zlobil se na svoje hochy, ale hned povzbuzoval: „Pojďte zvedneme to".

A to se povedlo. Od druhé třetiny byli domácí lepším, agresivnějším týmem, s čímž měli hosté problémy, ale brankář Hinz je držel jako při šancích Jaegera, Matějky, Kočího, D. Kucharčíka a Vondráčka. Stadion vybuchl radostí až v úvodu třetí části, když se konečně trefil Jaeger po přihrávce D. Kucharčíka. Následně měli blíže k výhře domácí, ale Hinz již nepropustil puk za svá záda ani v pětiminutovém oslabení. Jelikož ani hosté z brejků Holánka nepřekonali, šlo se do nájezdů, které rozhodl již v první sérii R. Formánek

„Byl to vyrovnaný zápas a vyhrál šťastnější. Zítra to zkusíme srovnat. Nemáme co ztratit, můžeme jen získat, i když to bude pro nás těžký," dodal po zápase Jeništa.

Branky: 40:31 Jaeger (D. Kucharčík) – 2.39 R. Formánek (D. Formánek), rozhodující nájezd R. Formánek. Rozhodčí: Mrázek. Vyloučení: 5 x 2 + Vostřák 10 minut – 9 x 2 + Štíbr 5 + do konce. Diváci: 625. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:0 – 0:1.

Vlašim: M. Holánek – Holada, Jerman, Matějka, Herwig, Kočí – Fiala, Horálek, D. Kucharčík, Jaeger, Dušek – Kotýnek, Michal Kakos, Vostřák, Vondráček, Martin Kakos.