Po základní části jste skončili na šestém místě. Jste s umístěním spokojený?

Vždycky to může být lepší. Ale osobně jsem se šestým místem poměrně spokojen. Soutěž je dle mého názoru rok od roku kvalitnější a dostat se do play off není vůbec jednoduché. Vezmeme-li v úvahu, že jsme spoustu zápasů odehráli pouze ve dvanácti hráčích, je šesté místo úspěchem.

Play off jste si vybojovali již dvě kola před koncem a nenechali to až na úplný závěr jako v Benešově. Závěrečné dvě kola jste ale prohráli. Viděl jste na hráčích již uspokojení, a že již myslí a šetří síly na vyřazovací boje?

Ačkoliv jsme již měli play off jisté, oba zbývající zápasy jsme chtěli vyhrát. Králův Dvůr k nám přijel ve výborné sestavě a herně nás jednoznačně přehrál. Neřekl bych, že jsme zápas vypustili, soupeř byl prostě a jednoduše nad naše síly. Porážka v Mělníku mě osobně mrzí mnohem víc. Zápas jsme měli výborně rozehraný, ale k poslední třetině jsme přistoupili lehkovážně a soupeři jsme vítězství darovali.

Inkasoval jste čtyři góly s Královým Dvorem a šest v Mělníku. Jak je to možné, když vám trenér Slabý povolil jen dva na zápas?

Taky jsem v letošní sezóně „dokázal" dostat deset gólů ve Velkých Popovicích, takže „umím" fanoušky soupeře potěšit ještě větší gólovou nadílkou (směje se). Jak je to možné? Těžko říci, pravděpodobně soupeř neměl pro naši gentlemanskou dohodu pochopení (opět se směje).

Všichni, s kým jsem mluvil, říkají, že bez Holánka by Vlašim nepostoupila do vyřazovacích bojů. Jak se to poslouchá a není to zavazující do play off?

Chvála samozřejmě potěší, na druhou stranu je to jen spekulace, nebyl by Holánek, byl by někdo jiný, třeba i lepší. Samozřejmě jsem rád, že jsem mužstvu pomohl do play off. Moc dobře si ale uvědomuji, že některé zápasy byly z mé strany nepovedené, a ke zmíněné normě dva góly na zápas se budu muset ještě hodně zlepšit. Zavazující do play off to není, chci předvést co nejlepší výkon, abychom postoupili do dalšího kola, ne proto, aby mě ostatní plácali po ramenou.

Už se jistě těšíte na vyřazovací. Budete před zápasy více nervózní než v základní části?

Trocha nervozity určitě přijde, přeci jen se jedná o vrchol sezony a každá chyba může rozhodnout. Těžkou hlavu ovšem z vyřazovacích zápasů určitě mít nebudu, hokej na krajské úrovni je především zábavou, a tak je zbytečné se příliš stresovat.

Je třeba se dobře vyspat, najíst, být v klidu. Nebo jak to vypadá u brankáře Michala Holánka před zápasy a zvláště vyřazovacími…

Dobrý spánek je základem, o tom není pochyb. Doufám, že mě nebudou budit zlé sny, přeci jen výsledek 14:1 z posledního vzájemného utkání s Rakovníkem nevypadá zrovna nejlépe. O kvalitní předzápasový oběd se postará moje drahá maminka (výborná kuchařka), ta mě určitě nenechá ve štychu, takže v tomto ohledu mám servis jak v nároďáku. Do potřebného klidu se poté naladím při předzápasové rozcvičce za doprovodu pohodového rádia Blaník, snad budou hrát hezky česky. Vyladit formu je prostě alchymie. (směje se)

Dostali jste Rakovník, který nikdo moc nemusí, protože je daleko, navíc jsme s ním dvakrát prohráli, podruhé vysoko 1:14. Jak jste los přivítal?

Delší cesta mi vůbec nevadí, náš top obránce Tomáš Horálek určitě vybere ze své bohaté filmotéky nějaký filmový „skvost", takže o zábavu bude postaráno. Větší překážkou bude samotný soupeř, který je dle mého názoru nejlepší v soutěži a osobně jsem se mu chtěl spíše vyhnout. Trenér Slabý ale říká, že čtyřikrát v řadě nás Rakovník neporazí, tak snad bude mít pravdu.

Jak na soupeře, abyste ho alespoň v sobotu doma porazili a dostali ho do nedělního zápasu pod tlak?

Systém play off je, řekl bych nespravedlivý a s trochou štěstí tak stačí zvítězit v jediném utkání. Určitě budeme chtít využít domácího prostředí, ve kterém se můžeme po celou sezónu těšit nadstandardní divácké podpoře. K vítězství bude potřeba stoprocentní nasazení a disciplinovaný výkon od všech hráčů. Především se nesmíme nechat vylučovat, protože soupeř dokáže v přesilovkách rozhodnout zápasy.

Kam až dotáhne Michal Holánek Rytíře v play off?

Sám maximálně tak na ledovou plochu, bez kolektivního výkonu nemáme šanci s žádným soupeřem. Nicméně osobně nenechávám formu náhodě a na čtvrtek jsem výjimečně zařadil individuální trénink, na kterém jsem čelil těm nejlepším ostrostřelcům v podobě trenéra Slabého či postrachu německých brankářů Luďka Jermana. Snad to přinese své ovoce alespoň v prvním kole play off. Končit sezónu v půlce února se mi ještě nechce. (směje se)