Do zápasu vlétla Boleslav jako uragán a už ve 3. minutě otevřel skóre Tregl. Vlašimským hráčům se nedařilo a led opanoval náš soupeř. Trápil nás přechod středního pásma a soupeř byl často u puku o chlup dříve. Také Plášilova píšťalka zůstávala dlouho němá, ač se některé zákroky, dle většiny přítomných, daly považovat za fauly. Dvakrát se ve velké šanci ocitl Šindelář, ale hozenou rukavici nezvedl. A protože hosty trápila koncovka, nebo připravený Holánek, odcházeli do kabin pouze s jednogólovým náskokem.

Přestávka našim hráčům pomohla. Jako vyměnění naskočili do druhé třetiny a Kratochvíl po 23 sekundách Kucharčíkem naservírovaný puk před bránu uklidil do klece. Po minutě jsme se opět radovali díky využité přesilovce. Při ní napřáhl na modré Jakub Kučera, rána mu ale nesedla a tak kotouč Vláďa Pessr posunul na Michala Kučeru, který se trefil krásně nad lapačku. Bohužel se nám nepodařilo přidat další góly, i když Šindelář s Kucharčíkem k tomu byli blízko při přečíslení.

V polovině zápasu vystřídal Holánka v bráně Kalina a hned musel předvést několik ostrých zákroků. Ale ve 34. minutě doklepnul kotouč poskakující v brankovišti Protivný a za půl minuty unikl Zvolenský a rázem opět vedla Boleslav. Nám se nedařilo a krátce poté jsme šli opět do čtyř. Hosté tuto výhodu využili a Tregl přidal další branku do naší sítě. Náš zmar podtrhl Vondrlíkův gól vteřinu před druhou sirénou.

Ilustrační foto
Penaltový specialista rozhodl

Ani ve třetí části to Rytířům nevycházelo. Ve vlastním oslabení unikl Uřídil, naštěstí pro nás puk od tyčky pomalu doklouzal brankovištěm mimo bránu. Boleslavským vyšlo, na co sáhli a naopak Vlašimi se lepila smůla na paty. Ve 49. minutě propadl Kalinovi za záda puk nahozený Christovem od červené čáry a o dvě minuty později se díky Uřídilově důrazu před bránou došoural puk mezi Kalinovými betony až za brankovou čáru.

Aby toho nebylo málo, potrestal Vaníček chybu našeho obránce, kterého obral o kotouč v našem obranném pásmu a přidal osmý gól do naší brány. Některé zákroky hráčů zůstávaly nepotrestány a není divu, že na ledě se objevovaly sem tam drobné šarvátky. A tak jsme si alespoň v pěstním souboji mezi Michalem Kučerou a Přenosilem, kterého položil na lopatky, mohli připsat malé vítězství. Celkově tak rytíři podlehli Boleslavi 8:2.

Benešov tahal v Poděbradech za kratší konec provazu v podstatě od začátku zápasu. V osmé minutě prohrával už 0:3, do kabin se šlo poprvé za stavu 4:1 pro domácí. Po druhé dvacetiminutovce to bylo dokonce 8:1. Skóre se nakonec zastavilo na stavu 9:2.

Vlašim – Mladá Boleslav B 2:8

Branky: 21. Kratochvíl (Kucharčík), Kučera M. (Pessr V., Kučera J.) – 3. Tregl, 34. Protivný (Vondrlík, Uřídil), 35. Zvolenský (Hašlar), 37. Tregl (Zvolenský, Přenosil), 40. Vondrlík, 49. Christov (Bílek), 52. Uřídil, 54. Vaníček. Rozhodčí: Plášil – Sviták, Noga. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:2.

Vlašim: M. Holánek (31. Kalina) – Matějka, Říha, Vondráček, Drahoš, V. Pessr, J. Kučera, J. Pessr – Kratochvíl, Kucharčík, Šindelář, – Trpišovský, Z. Burda, Košťálek – Svoboda, Herwig, M. Kučera, – Ondriga, J. Burda.

Poděbrady – Benešov 9:2

Branky: 3. Kejdana (Rindoš, Milaniak), 5. Diviš (Papoušek, Toupal), 8. Příhoda (Rindoš, Kejdana), 15. Toupal (Papoušek), 25. Kejdana (Žalud, Příhoda), 25. Papoušek (Diviš), 27. Kedjana (Příhoda, Pojkar), 36. Příhoda (Rindoš, Kejdana), 51. Příhoda (Rindoš, Pojkar) – 19. Kaňka (Kočí), 58. Kočí (Polesný). Rozhodčí: Jecelín – Holec, Marvan. Vyloučení: 5:6 navíc Bílek (P) 10 minut OT. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 40:35.

Benešov: Štěpánek – Korvas, Fedoročko, Stejskal, Zderadička, Kotýnek – Netolický, Kohout, Polesný, Formánek, Kočí, Janáč, Mrva, Dušek, Kaňka, Kučera, Starec.