Původní záměr Benešova ale byl – hrát okolo desátého místa v základní části a přejít, alespoň jedno kolo play off.
Začátek tomu trochu napovídal, když jsme se pohybovali okolo desátého až čtrnáctého místa a nakonec jsme po první části skončili devátí. Ve druhé části se projevil způsob trénování, ze kterého byli zpočátku hráči nespokojeni. Měli jsme dostatek sil a i přes úzký kádr uhráli čtvrté místo v základní části. Hráli jsme postupný útok s častými přihrávkami, hlavně první lajna hrála výborně a postupně jí pomáhaly i další pětky. Naopak v obranné hře jsme občas trochu odpočívali.

Co si myslíte, že byla největší devíza mužstva?
Oproti loňsku se změnila atmosféra v kabině. Mužstvo se stmelilo hlavně díky příchodu Kaňky, který přinesl řád a hodně vůle chtít vyhrát. Kluci si vyříkali věci, které byli dobré pro mužstvo, zavedly se pokuty za pozdní příchody a další věci, které se dělají ve většině týmů. Dalším velkým plusem byly příchody čtyř hráčů, kromě Kaňky, ještě Kounovského, Kocmana a Zemana, kteří pomohli po sportovní stránce, ze dvou třetin odtáhli výsledky a změnili tvář mužstva.

V čem?
V loňské sezoně jsme museli výsledky uhrávat bojovností, kdežto letos jsme stačili herně všem mužstvům. Byli jsme v držení kotouče, předváděli hezké akce, vytvořili si hodně šancí, hráli útočný a líbivý hokej pro diváky. Součinnost obránců s útočníky byla velmi dobrá.

Mužstvo táhla hlavně první lajna, která předváděla pěkný kombinační hokej a hráči o sobě věděli. Angažování nové útočné „K“ trojky Kaňka, Kounovský, Kocman se určitě vyplatilo.
Hlavně díky první lajně jsme hráli jsme útočný styl. Mužstvo si začalo věřit, hráli jsme stejný způsob hry, kluci získali sebevědomí. Na to jak jsme měli úzký kádr (patnáct hráčů), tak se nám vyhýbala vážnější zranění, kromě Pavla Dvořáka, kterého vyřadilo ze hry rameno těsně před play off. Je to škoda, jeho zkušenosti bychom určitě využili.

Kapitán a osobnost týmu Michal Kaňka měl prý během sezony odejít do Tábora. Je to pravda?
Odejít měl v lednu. Benešov má s Táborem dobrou spolupráci s juniory. Byl tam příslib, že Tábor pošle do Benešova tři juniory a může si na oplátku vybrat hráče z mužů. Oni chtěli Kaňku, jenže Michla chtěl zůstat a dohrát sezonu v Benešově.

Fanoušci ze začátku moc na stadion nechodili, ale zlepšujícími výkony a poté v play off vytvořili dobrou kulisu, což vám asi také pomohlo.
Samozřejmě. Opět musím zmínit příchod Michala Kaňka, benešovského patriota, kterého chtěli diváci vidět a navíc se mu dařilo. Musíte mít v mužstvu několik místních hráčů, na které se jejich „sousedé“ přijdou podívat jako u nás na Kaňku, Dvořáka a Jaegera. A když viděli, že se ostatní snaží, bojují, padají do střel, tak fandili, což kluky vyburcovalo k vyšším výkonům. Hlavně v play off to bylo super a také to bylo na ledě znát. Vždyť jsme z deseti utkání jen jedno prohráli, ale nešly nám nájezdy. Takovéto porážky mě velmi mrzeli. Chybělo nám trošku štěstíčka, abychom došli až do finále.

Zklamalo vás něco během velmi úspěšné sezony.
Ano. Před sezonou jsme si dali za úkol zapracovat do mužstva, co nejvíce juniorů. Proto byl kádr od začátku úzký. Jenže přístup mladých hráčů mě velmi zklamal. Mají málo pokory a vlastní vůle se prosadit a neunesli tíhu, kromě Holánka a následně Nováka, že nehrají. Místo toho, aby to byl pro ně impuls získávat zkušenosti a předvést se v tréninku, tak se urazili a zabalili to. Místo pětky juniorů jsme dohrávali s jedním náhradníkem Strnadem.

Holánek a Novák, ale vás asi potěšili svými výkony hlavně v play off?
Holánek byl od začátku velkým přínosem pro mužstvo a plnohodnotným hráčem mužstva. Novák pochopil, jak má pracovat při tréninku, čekal na svoji příležitost a když jí dostal, plnil dané úkoly, dobře bránil a bojoval. Na těchto hráčích se může v budoucnu v Benešově stavět.

Jak to vypadá s budoucností klubu v nové sezoně?
Vše je závislé na ekonomických podmínkách mužstva. Poznámka: Prezident klubu Antonín Sochůrek potvrdil, že se bude hrát v Benešově i v nové sezoně druhá liga, ale s menší finanční podporou.

Uvidíme vás stát na benešovské lavičce i v následující sezoně?
Nevím. Smlouva mi skončila 31. března 2009. Během následujícího týdne bych se měl sejít s prezidentem klubu Antonínem Stibůrkem a tam by se mělo rozhodnout, zda budu pokračovat nebo ne.

Pokud by jste skončil, jak budete vzpomínat na benešovskou štaci?
To je předčasné. Přesto bych chtěl za sezonu poděkovat asistentovi Mildovi Kosejkovi a samozřejmě klukům, kteří dokázali, že hokej umí hrát a předváděli ve většině zápasů výborné výkony, které vyšperkovali v play off třetím místem.