K utkání museli Rytíři nastoupit v poměrně okleštěné sestavě, soupeř na tom byl ale obdobně. Hráči obou mužstev začali opatrně, ale domácí se již v 5. minutě radovali z gólu zásluhou Kronuse. Poděbrady zabraly a v 9. minutě srovnával Hrdina na 1:1. Hosté dokázali snadno přecházet přes střední pásmo a Vlašimáky často přebruslili.

Rytíři se tentokrát nevyhnuli ani individuálním chybám a soupeř z toho všeho vytěžil ve 13. minutě dva slepené góly. Nejprve se radoval Rindoš a o necelou půl minutu později Jedlička. Přesně za minutu zastavil únik Matějky nedovoleně Šafra, Herwig však při nařízeném trestném střílení proti Bílkovi neobstál.

Naopak Poděbrady byly při chuti a Holánek se v bráně měl co ohánět, dokonce mu dvakrát pomohla tyč. V samotném závěru se poděbradští nezachovali příliš sportovně a napadli současně dva domácí hráče. Po delší “diskuzi” se zbývající půlvteřina nakonec mohla dohrát.

Druhou třetinu začali Rytíři přesilovkou, ale hned po jejím skončení se dostal soupeř do přečíslení a Příhoda přesnou střelou nad Holánkovu vyrážečku navýšil vedení. Vlašimským se příliš nedařilo, do šancí se dostávali spíše sporadicky. Slovo si tak vzali opět lázeňští. Hostující kapitán Příhoda dostal puk před brankou, kde byl nedůsledně pokryt domácí obranou. Do kabin se tak šlo za stavu 5:1 pro hosty.

Poměrně slušný náskok Poděbrady možná trochu ukolébal. Nabídly svému soku 4 minuty trvající přesilovku, kterou však domácí sami přerušili trestem za příliš mnoho hráčů na ledě. Rytíři bojovali, podařilo se jim vytvořit několik nebezpečných situací, ale gólman Bílek mnohdy s neobyčejným štěstím zastavil jejich pokusy.

Na druhé straně Holánek fantasticky dvakrát vleže vychytal poděbradské, kteří stříleli do jinak odkryté klece. V 50. minutě ale kapituloval a do střelecké listiny se opět zapsal Hrdina. Když už se zdálo, že je zápas rozhodnutý, nabídl protivník domácím další dvě přesilovky. Nejdříve se v 53. minutě prosadil po Kucharčíkově přihrávce Burda.

Zvýšená aktivita a bojovnost Rytířů se ale dostavila příliš pozdě. Podařilo se jim ještě v 57. minutě opět v početní výhodě skórovat, když Drahošovu střelu od modré usměrnil do sítě Slabý. Poděbrady byly většinu zápasu lepším soupeřem a zaslouženě vyhrály.

Další utkání, již čtvrté v řadě, odehrají Rytíři Vlašim opět na domácím zimním stadionu. Tentokrát hostí Sršně z Kutné Hory v neděli 9. prosince od 17.30 hodin.

HC Rytíři Vlašim - HC Poděbrady 3:6

Branky a nahrávky: 5. Kronus (Slabý ml.), 53. Burda (Kucharčík), 57. Slabý ml. (Drahoš), – 9. Hrdina (Jedlička), 13. Rindoš (Příhoda, Pojkar), 13. Jedlička (Tuma), 23. Příhoda (Jedlička), 27. Příhoda (Rindoš), 50. Hrdina (Šafra, Pojkar).

Rozhodčí: Kučera – Větrovský, Mrázek. Vyloučení: 6:5, navíc TS pro Vlašim a navíc Tuma (POD) 2+2+10 min. Využití: 2:0. Třetiny: 1:3, 0:2, 2:1.

Vlašim: M. Holánek (Kalina) – Pessr J., Drahoš, Pessr V., Čanda, Říha, – Matějka, Kucharčík, Slanina – Slabý ml., Herwig, Kronus – Burda, Košťálek.

Poděbrady: Bílek (Moravec) – Pojkar, Dobroň, Martínek, Žalud, Cafourek, – Příhoda, Rindoš, Pácal, Zámečník, Šafra, Jedlička, Čtvrtečka, Tuma, Hrdina.

David Turek, Tomáš Vondráček