BENEŠOV – RAKOVNÍK 3:2

Fanoušci Benešova byli opravdu slyšet, jak si přál Ondřej Fedoročko, ale ani Rakovničtí se nenechali zahanbit. Únavu z předchozího dne odhodili rychleji hosté a pěknou přesilovkovou kombinaci zakončil Petráček. Lvi byli opařeni, nic se jim nedařilo a mohli děkovat Štěpánkovi. Nejprve je dvakrát podržel při ranách Zusky a poté dokonce v přesilovce Benešova při sólech Chvojky a Zusky. Z krize dostal domácí ranou od modré z přesilovky Babický, aby do konce třetiny Lvi nevyužili minutovou přesilovku pět na tři. V závěru třetiny přeci jen důrazný Starec na brankovišti poslal domácí do vedení.

Ve druhé části se na hole hráčů začala vkrádat nervozita a divák, aby kloudnou akci pohledal. A tak do varu dostala přítomné jen boxerská vložka Babického s Tolknerem.

V úvodu třetí třetiny dopravil ležící puk na brankovišti do benešovské sítě Petráček a začalo drama. To, že se nakonec neprodlužovalo, můžou domácí hráči blahořečit brankáři Štěpánkovi, jenž vychytal osamocené Gebharta a Kounovského. Na druhé straně také mohli Lvi rozhodnout, ale to se podařilo až dvě minuty před koncem Starcovi. „Je to fantastický pocit a můj jeden z největších zážitků v kariéře," vyznal se po zápase autor vítězné trefy David Starec a šel se spoluhráči oslavit postup: "Trochu to dneska oslavíme, i když jdou kluci zítra do práce. Já dělám na směny, tak jdu až v úterý."

Branky a nahrávky: 12. Babický (Kočí), 20. Starec (Holánek, Fedoročko), 59. Starec – 6. Petráček, (Vyskočil), 43. Petráček (Kounovský). Vyloučení: 5:6, Babický (Bn) a Tolkner (R) 2 + 2, Gebhart (R) 2 + 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 600. Třetiny: 2:1, 0:0, 1:1.

LEV Benešov: Štěpánek – Burian, Korvas, Kotýnek, Stejskal, Císař, Šmicr, Rod – Holeš, Starec, Holánek – Polesný, Kočí, Sládek – Babický, Fedoročko, Formánek – Janák.