VELKÉ POPOVICE – HC RYTÍŘI VLAŠIM 3:4 (0:2, 3:1, 0:1)

Zápas se pro Vlašim nezačal vyvíjet dobře. Už v první minutě vyfasovala první trest a vzápětí putoval za katr další hráč. Popovičtí ale nabídnutou šanci promarnili a jedinou velkou šanci zlikvidoval Holánek. V 6. minutě donutili Rytíři domácí k chybné rozehrávce, Matějka získal u mantinelu kotouč a poslal ho před bránu na volného Strnada. Ten měl dost času na zakončení - 0:1. Další minuty nepřinesly žádné vyložené šance ani na jedné straně, více práce v bráně měl ale domácí Lorenc. Když už se zdálo, že se první část hry dohraje v poklidu, projel Štěpán Veselý přes celé kluziště až do útočného pásma, tam přenechal puk J. Pessrovi a ten 1,8 vteřiny před sirénou navýšil náskok Vlašimi na 2:0.

Přísný metr, který zkraje utkání nasadil hlavní sudí, přinesl i ve druhé části mnoho vyloučených. V jinak vyrovnaném zápase se hra přelévala na ledě podle toho, kdo zrovna seděl na trestné lavici. Ve 29. minutě Maňas nadvakrát překonal Holánka a snížil na 1:2. Uplynulo sedm vteřin a po chybě obránce se z vhazování řítil na gólmana Vacek a střelou nad lapačku srovnal na 2:2. Ledová sprcha Rytíře naštěstí nezastavila a o minutu později se vydal na sólo přes celé kluziště Bauer. Jeho střelu vyrazil Lorenc ramenem před sebe a Burda doklepnul puk do odkryté klece - 2:3. Popovice ale cítily šanci znovu vyrovnat a Holánek se musel párkrát v bráně protáhnout. Vlašim mohla také přidat další gól při úniku Kočího a Rákosníka ve vlastním oslabení, domácí brankář však šanci zastavil. Co se nepovedlo Rytířům, zdařilo se Popovickým. Ve 35. minutě našel Freisler na modré Medřického, ten se prosmýkl mezi obránci a překonal Holánka. Stav 3:3 vydržel až do konce druhé třetiny, i když blízko gólu byli v závěru Matějka nebo Rejna.

V poslední části musely oba týmy začít od začátku. Velkou šanci připravila domácím nedůsledná rozehrávka hostů v obranném pásmu, domácí pak ještě zahrozili Maňasem a Kukačkou. Hra měla rychlý spád, než ji opět v polovině třetiny začala narušovat častá vyloučení. Další nedůslednost Vlašimi málem potrestal v oslabení Žoha, Holánkův beton však zůstal přilepený na brankové čáře. Pět minut před koncem vzplály na ledě emoce. Krátkou šarvátku svedli Žoha se Čtvrtečkou starším, po které si oba mohli oddechnout na trestné. Kvůli dalším vyloučením se hrálo 4 na 4. V probíhající 57. minutě vyvezl Soukup puk přes celé hřiště až před domácí klec, kde kotouč procpal na hůl dojíždějícího Bauera, na kterého zírala prázdná klec. Jeho trefa se později ukázala jako vítězná. Poslední minuty zápasu měly přinést očekávaný tlak Kozlů, ten však nepřišel. Naopak jejich pokus o powerplay skončil trestem za příliš mnoho hráčů na ledě a Rytíři si již konec zápasu s přehledem pohlídali.

"Dvougólové vedení po první třetině jsme ztratili během několika sekund. Ani to však nezlomilo mužstvo a záhy jsme se opět ujali vedení. Domácím se opět podařilo vyrovnat. Ani to nás však nepoložilo a Patrik Soukup se několik minut před koncem zápasu rozjel z naší třetiny a ujel všem soupeřům. Přihrál dojíždějícímu Jakubovi Bauerovi, který vstřelil vítězný gól," popsal děj zápasu Stanislav Veselý již v roli asistenta Vlašimi a poznamenal. "Utkání bylo poznamenáno čtrnácti vyloučenými hráči na každé straně. Některé vyloučení byla vzájemná. Několikrát jsme se však připravili o výhodu naší přesilové hry zbytečným faulem a početní stav na ledě byl srovnán. Na to si musíme v příštích zápasech dávat pozor a zbytečnými fauly se nesmíme zbavovat výhody početní převahy. Pozitivem zápasu byl zodpovědný přístup všech hráčů. Celý náš trenérský tým věří, že v tomto budeme pokračovat i nadále."

Branky: 29. Maňas (Rejna), 29. Vacek (Žoha), 35. Medřický (Krejčí) – 6. Strnad (Matějka), 20. V. Pessr (Veselý, Soukup), 30. Burda (Bauer), 57. Bauer (Soukup). Rozhodčí: Hruška. Vyloučení: 14:14.

Vlašim: Holánek – Vondráček, Bauer, Výborný, Drahoš, V. Pessr, Čtvrtečka st., J. Pessr – Matějka, Kucharčík, Strnad, – Soukup, Š. Veselý, Burda – Rákosník, Kočí, Čtvrtečka ml. – Trpišovský, Bránský.