Jak se stalo, že se šéftrenér mládeže v Benešově objevil u extraligové Slávie Praha?

Byla to otázka dvou tří dnů. Ve středu mi zavolal Pepa Beránek, že ve Slávii skončil trenér a jestli bych měl zájem s ním do toho jít. Neváhal jsem a řekl ano. Je to velký hokej a extraliga, což mě láká. Finální rozhodnutí muselo ale přijít od vedení klubu, a to mě Pepíkovi posvětilo. A tak jsem se stal asistentem ve Slávii.

Jak dlouho jste se nad nabídkou rozhodoval?

Hned jsem kývnul, nad takovými to věcmi se nepřemýšlí. Člověk má nějaký cíl, za kterým musí jít. Patnáct, šestnáct let své hokejové kariéry jsem byl v ligovém kolotoči a teď se do něj vracím, a udělám vše proto, abych v něm zůstal.

S rodinou jste tento krok tedy nekonzultoval a postavil je před hotovou věc?

Trochu času ještě na rozmýšlení byl, než přišlo ve čtvrtek vyjádření majitele klubu. Byl jsem přesvědčen, že do toho půjdu a rodina mně to schválila.

Říkáte, že jste nabídku dostal ve středu, ve čtvrtek to vedení posvětilo a v pátek šla zpráva do tisku. Na benešovském stadionu v pátek večer při zápase Benešova s Černošicemi, ale někteří vaši kamarádi prohlašovali, že to již týden vědí. Tak jak to bylo?

Jestli to někdo věděl dřív, tak já to nebyl. Možná to vzniklo z toho, že se si mě, po skončení trenéra ve Slávii, dala spousta kamarádů do souvislosti s Pepou, se kterým se známe hodně let a dělali jsme spolu školu. Nabídku jsem ale dostal od Pepíka Beránka opravdu až ve středu po zápase Slávie s Třincem. Ve čtvrtek to vedení posvětilo a v pátek proti Mladé Boleslavi jsem byl již na střídačce Slávie.

Byl to pro vás nejlepší dárek k 41 narozeninám, které jste měl v neděli?

Určitě je to věc, která mě moc potěšila.

Na jak dlouho jste podepsal smlouvu?

Jsme domluveni do konce sezony a potom se uvidí.

Co chcete změnit v týmu, který se potápí. Po základní části bude poslední, ani play out zřejmě neuhraje, a tak ho čeká baráž s dvěma ligovými celky a ještě s jedním extraligovým?

Já jsem ale nepřišel do týmu, který se potápí. Jsem v mužstvu, jehož postavení sice není optimální, ale není to potápějící tým. Budeme bojovat a uděláme maximum proto, aby sezona dopadla, co nejlíp.

Jenže baráž bude hlavně o psychice?

Určitě, psychika dělá hodně a ve finále budeme apelovat na nejzkušenější hráče, i když to musíme uhrát jako tým. V současné se snažíme době nastartovat tým tak, aby výkony hráčů měly zvyšující tendenci a vygradovaly v baráži.

Jste bývalý obránce. Máte volnou ruku při zápasech v nasazování obránců na led?

Mám na starost beky a Pepík Beránek si řídí útočníky a celkový koučink. Samozřejmě ale věci na lavičce spolu konzultujeme.

Říká se, že nové koště dobře mete, ale po vašem příchodu jste prohráli doma s Mladou Boleslaví a v Hradci Králové…

S Boleslaví jsme měli v první třetině horší pohyb, potom se to zlepšilo, vytvořili jsme si hodně přesilovek a gólových šancí, jen v zakončení nám chyběla důslednost a také svoji roli zahráli i psychika. V Hradci jsme kluky za výkon pochválili. Herní projev a pohyb na ledě byl podle našich představ. Jen to chtělo jít víc do zakončení a proměnit šance, určitě jsme si alespoň bod zasloužili.

Herní projev může být pěkný, ale když nejsou body je to špatné…

Nejhorší je, když není herní projev ani výsledky. My se snažíme dostat do hráčů herní projel a věříme že přijdou i body a vyhrané zápasy.

Teď přejdeme k hokeji v Benešově. Muži skončili v základní části na pátém místě v krajské lize a následně vypadli s Černošicemi ve čtvrtfinále play off. Berete to jako úspěch?

Po vyhodnocení se to postupem času musí brát jako úspěch, protože kluci začali budovat tým před sezonou. Na druhou stranu je škoda, podle průběhu sezony, kdy hráli kluci opravdu dobře, že se nedostali dál. Je to však mladé mužstvo, které bude získávat rok co rok více zkušeností a bude snad ještě lepší.

V Benešově jste dělal šéftrenéra mládeže. Místo jste musel opustit. Kdo to bude dělat po vás?

Ještě se sejdeme s klukama, povíme si, jak by to mělo fungovat dál. Teď je to v Benešově parádně nastartované, je tam tým, který se o mládež perfektně stará a jsou pokryté kategorie.
Musím se ale taky zeptat vedení Slávie pana Pittra, zda by neměl problém, kdybych šel ve volném čase v Benešově vypomoct klukům na led s tréninky dětí, pokud by to neměli trenérsky pokryté.

Takže věříte, že bude mládež v Benešově fungovat i bez vás dál?

Určitě a jsem o tom přesvědčený, jen se musí rozdělit určité kompetence. Nešlo o mě, vypomáhal mi Michal Kaňka a okolo nás bylo stále spousty trenérů a asistentů, vedoucích mužstev, kteří nám práci od náborů po muže strašně moc usnadňovali a pomáhali nám, za což jim patří ohromný dík. Bez nich by to nešlo. Podařilo se v Benešově vytvořit perfektní kolektiv, atmosféra je výborná, který se o všechno stará a bude to i beze mě.

Jak se změní váš časový plán. Byl jste ve větším zatížení v Benešově u mládeže nebo to již pociťujete u mužů ve Slávii?

To se zatím nedá srovnávat. U mužů musíte rozebírat herní situace na videu, což u mládeže odpadá. Tam jsem byl vytížený hlavně od oběda do večera. U mužů Slávie se trénuje vesměs dopoledne, když je ale zápas, tak dopolední trénink, rozbory, porada a zápas zaberou celý den. To mě ale nevadí. Jsou to ale práce (mládež a muži), které mě naplňovaly a naplňují.