„Zahajovací buly vhodil Petr „Pilník“ Pilát, jeden z nejpopulárnějších jezdců freestyle motokrosu,“ připomněla Simona Dušilová z Nadačního fondu Lev Benešov, který vznikl právě kvůli charitativním akcím, které by měly pomáhat dětem z chudých rodin ke sportování.

Utkání, na které se přišlo podívat 1600 diváků, dvou jindy nesmiřitelných rivalů, vyzněl 6:3 pro domácí. Ale více šlo tentokrát o to, získat nějaké prostředky. Ty ze vstupného a také z uvedené dražby dresů, pomohou rodině malého hokejisty z vlašimského celku, který v říjnu společně s otcem zahynuli při nehodě.

„Mimo tento výtěžek aukce bychom rádi poděkovali dalším partnerům a přátelům, kteří se rozhodli pomoci a přispěli finančními částkami,“ doplnila Simona Dušilová s tím, že tak učinili hráči a realizační týmy HC Lev Benešov a HC Rytíři Vlašim, návštěvníci utkání nebo třeba lékař Aleš Fiala. Hokejový klub HC Lev Benešov k tomu navíc věnuje z každé prodané vstupenky pětikorunu.

K úterý 8. ledna bylo na kontě pro uvedenou pomoc vybráno přes 75 tisíc korun. Dražba dresů skončí ve čtvrtek 31. ledna v 18 hodin.